Pierwszy krok ku wyprawie na Marsa (transmisja NA ŻYWO)

Jutro (04.12), o godzinie 13:05 czasu polskiego, NASA przeprowadzi pierwszy test swojego najnowszego dziecka, czyli statku kosmicznego Orion, który przeznaczony będzie do wykonywania długotrwałych, załogowych misji kosmicznych. To niesamowicie ważne wydarzenie, jest to bowiem pierwszy w historii pojazd umożliwiający odbycie podróży człowieka w głęboką przestrzeń kosmiczną.

Dzięki Orionowi, nasza cywilizacja będzie mogła postawić nogę na Księżycu, a także na nowej planecie, a mianowicie na Marsie. Poniżej możecie zobaczyć, jak będzie wyglądał jego pierwszy „wypad” w kosmos, który zostanie przeprowadzony pod kryptonimem Exploration Flight Test 1.

Statek wyniesie na orbitę rakieta Delta IV. Kapsuła ma dotrzeć do pasa radiacyjnego (pas Van Allena), który otacza naszą planetę. Występuje w nim intensywne promieniowanie korpuskularyjne, składające się z wysokoenergetycznych cząstek promieniowania kosmicznego.

TRANSMISJA NA ŻYWO

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Pierwszy krok ku wyprawie na Marsa (transmisja NA ŻYWO)”

  1. Wątpię aby to się udało kiedykolwiek, ziemia ma wokół siebie silne pole ochronne dzięki któremu nie obrywa mocno różnymi cząstkami elementarnymi, wysyłanymi przez słoneczko ;] po przekroczeniu tej bariery czeka kosmonautów pewna śmierć ;] Statki/wahadłowce/rakiety bez odpowiedniej osłony „puki co nikt się nie chwalił czymś takim” nie dolecą z żywą załogą na miejsce ;]

    P.S. Kolejny szwindel na wyciągnięcie kupy kasy od nieświadomych lemingów ;]

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.