Piorun poraził 82 osoby na festiwalu „Rock am Ring”

82 osoby uczestniczące w festiwalu „Rock am Ring” zostały ranne w wyniku uderzenia pioruna. 15 osób jest w stanie ciężkim. Początkowo imprezę przerwano tylko na 1,5 godziny, ale finalnie zdecydowano o odwołaniu koncertów. – Musimy zrobić wszystko, co możliwe, by uniknąć kolejnych ofiar – wyjaśnił minister spraw wewnętrznych Niemiec.

Początkowo media w oparciu o informacje udzielone przez policję podawały, że w piątek wieczorem 3 czerwca w wyniku uderzenia pioruna na festiwalu „Rock am Ring” na zachodzie Niemiec rannych zostało 51 osób. Spośród ofiar aż 15 było w stanie ciężkim.

Rock-am-Ring

Piorun ranił 82 osoby

Wieczorem liczba ofiar się zmieniła. Podano, że uderzenie pioruna raniło w sumie aż 82 osoby, spośród których 15 do szpitali trafiło w stanie ciężkim.

– Osoby w najgorszym stanie przetransportowano do szpitala helikopterem – relacjonował Wojciech Hernes, korespondent Radia Zet w Berlinie.

Rock-am-Ring

Uczestników koncertu, który odbywał się na płycie lotniska Mendig, na zachód od Koblencji (kraj związkowy Nadrenia-Palatynat), zaskoczyła wieczorem gwałtowna burza. Muzyczna impreza, w której uczestniczy 90 tys. fanów muzyku rockowej, została przerwana na półtorej godziny.

– Podczas tej trzydniowej imprezy często pojawiają się burze, ponieważ koncerty odbywają się w górach – wytłumaczył Hernes. – W piątek już na początku imprezy około 95 tysięcy osób musiało szukać schronienia przed wichurą i oberwaniem chmury – dodał.

źródło: tvn24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Piorun poraził 82 osoby na festiwalu „Rock am Ring””

 1. Bóg nadal Czuwa, było to ostrzeżenie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Nikt nie czuwa bo diabelstwo blokuje dostęp mocy bożej do tej planety, to tylko moje zdanie po tym, co widzę wokół. Życie nie powinno tak wyglądać jak obecnie. Nie tak je Bóg stworzył.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.