Piramida na powierzchni Ceres?

świecące plamy na Ceres

Sonda Dawn obserwuje największy obiekt pasa planetoid, który znajduje się pomiędzy Marsem a Jowiszem, czyli planetę karłowatą Ceres. Jak wiecie, ogromne zainteresowanie i emocje budzą wielkie białe plamy, które znajdują się w jednym z największych kraterów na tym obiekcie.

świecące plamy na Ceresświecące plamy na Ceres

W przeciągu następnych kilku dni powinniśmy zobaczyć dokładniejsze zdjęcia tych tajemniczych plam, gdyż sonda wciąż zbliża się do Ceres. Naukowcy są zdania, że mogą to być depozyty soli lub lód, natomiast entuzjaści teorii spiskowych widzą w nich gęsto zabudowane miasta.

Piramida na Ceres Piramida na Ceres

Piramida na Ceres

Po przesłaniu przez sondę Dawn najnowszych zdjęć, co miało miejsce 6 czerwca, dostrzeżono na nich jeszcze coś ciekawego. Jest nim góra, przypominająca swoim kształtem piramidę. Według wyliczeń, ma ona 6300 metrów wysokości i 18 kilometrów szerokości.

Piramida na Ceres z różnych perspektywdwdwdrr3863dw

Niestety, tylko tyle wiadomo na jej temat. W pobliżu tego obiektu nie znajduje się żaden krater, więc prawdopodobnie może być to nieczynny wulkan, ale to tylko domysły. Musimy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na nowe zdjęcia, a nuż pozwolą nam odpowiedzieć na wszystkie frapujące nas pytania.

źródło: geekweek

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Piramida na powierzchni Ceres?”

  1. A jak bedzie cos ciekawego to nasa zrobi na makiecie swoja wersje fotek i tyle sie dowiemy

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.