Planeta Niburu odpowiada za masowe wymieranie?

Dziewiąta planeta spędza sen z powiek naukowców od bardzo dawna. Wielu sądzi, że to właśnie ona odpowiada za cykliczne masowe wymieranie gatunków na Ziemi. W styczniu i lutym cały świat obiegły bardzo interesujące informacje pochodzące od naukowców pracujących w kalifornijskim instytucie Caltech.

Otóż znaleźli oni dowody na istnienie dziewiątej planety (wcześniej był nią Pluton, ale obniżono jego rangę do planety karłowatej), która przemierza otchłań naszego Układu Słonecznego. Według wstępnych wyliczeń, ma ona mieć rozmiar zbliżony do Neptuna i okrąża Słońce w ciągu od 10 do 20 tysięcy lat.

planeta Nibiru

Astronomowie twierdzą, że obecność takiego ciała mogłaby doskonale tłumaczyć nietypowe zachowanie grupy planet karłowatych w Pasie Kuipera, który znajduje się daleko za orbitą Neptuna.

Kilka dni temu głos w tej sprawie zabrał Daniel Whitmire, słynny astrofizyk, który pracuje na co dzień na Wydziale Nauk Matematycznych Uniwersytetu Arkansas. Zajmuje się on fenomenem dziewiątej planety od przeszło 30 lat. Według niego, okresowe, występujące co 27 milionów lat, zjawisko masowego wymierania może być związane z tajemniczą dziewiątą planetą Układu Słonecznego, określaną mianem Planety X.

planeta Nibiru

Jej przelot przez Pas Kuipera powoduje fluktuacje w jego polu grawitacyjnym, co w rezultacie powoduje wypchnięcie z niego wielu kosmicznych skał, które kierują się następnie ku Słońcu, masowo uderzając w najbliższe niemu planety, w tym Ziemię.

Pas Kuipera
Pas Kuipera

Pomimo faktu, że wyliczenia okresu obiegu wokół naszej dziennej gwiazdy jednej i drugiej planety nie pokrywają się, to wcale nie oznacza to, że nie możne ona odpowiadać za masowe wymieranie gatunków na Błękitnej Planecie.

Po prostu nie każdy jej przelot przez Pas Kuipera skutkuje zjawiskiem „porwania” ze sobą chmary kosmicznych skał, które sieją później spustoszenie w całym Układzie Słonecznym.

Naukowcy z całego świata bezustannie pracują nad fenomenem dziewiątej planety, dlatego już niedługo powinniśmy dostać więcej cennych informacji na jej temat.

źródło: geekweek
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

7 thoughts on “Planeta Niburu odpowiada za masowe wymieranie?”

 1. A największa głupotą jest próbować łączność z inną cywilizacją w kosmosie
  Ludzie między sobą nie mogą się dogadać a z kosmitami się dogadają ?
  Ktoś kogoś zrobi w konia , drugi się wkurzy Nuki odpali i taki finał

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ale durne Hipotezy…

  Że niby jaka planeta ? a może już była i niema, dlatego tyle skał lata w naszym układzie słonecznym i na obrębie [ my tu nie pierwsi i nie ostatni na ziemi ]

  Nie bać się tego co w kosmosie tylko tajnych stowarzyszeń które potajemnie dążą do wojen.
  Bać się czarnego papieża i jego armi która ma się dobrze i jest największa utajnioną organizacją, to ona jest odpowiedzialna za konflikty zbrojne na świecie prawie wszystkie .
  Tam gdzie tłucze się dwóch tam trzeci korzysta . .

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Boisz się wojny a nie boisz się biedy? Ja się boję że mnie wyrzucą z mieszkania a nie wojny, wtedy wówczas jest szansa, że jakoś się przeżyje przy odrobinie samoobrony.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. Moją przepowiednię pragnę przekazać nie tylko na tym forum. Od trzech lat piszę na wielu stronach i portalach internetowych i powtarzam, co ma nastąpić na naszym Globie w 2023 roku. Chciałbym też, aby kiedyś zapoznała się z tą informacją, pani Nancy Lieder, amerykańska wizjonerka, która twierdzi, że ma kontakt z Obcymi, którzy wcześniej wszczepili jej rzekomo jakiś implant? Dotychczas, nigdy nie podała jednak wiarygodnej informacji na temat przybycia wysoko rozwiniętej cywilizacji na naszą planetę. Wymieniane terminy się nie sprawdziły . Przedstawiam, jako mało jeszcze znany, moją przepowiednię na temat naszych Braci kosmicznych: Może to zabrzmi wprost niewiarygodnie, ale mam nie gorsze zdolności do prekognicji od wielu jasnowidzów i przepowiadaczy przyszłości. Od ponad 3 lat piszę, że w najbliższych 10 latach nie będzie żadnego końca świata, armagedonu, czy też ostatnio przepowiadanego kataklizmu o zasięgu ogólnoświatowym. Dziać się będą różne rzeczy, jak konflikty zbrojne, zagrożenie dla świata ze strony fundamentalizmu islamskiego, powodzie i inne kataklizmy regionalne, epidemie, pandemie, itp., ale nie doprowadzą one do naszej zagłady. Najprawdopodobniej w 2023 roku, dojdzie natomiast do niezwykłego wydarzenia, jakiego współczesna Cywilizacja ziemska nie przeżyła. W ciągu najbliższej dekady poznamy tajemnicę, związaną z Obcą Cywilizacją, która ujawni przed ludzkością nieznane dotąd prawdy o naszym istnieniu, pochodzeniu i przyszłości. Nikt z żyjących na Ziemi, nie ucierpi z tego powodu, bo misja Kosmitów będzie miała na celu doprowadzenie do powstania na naszej planecie Cywilizacji Miłości i wprowadzenia ludzkości w inny wymiar istnienia we wszechświecie. Każdy, kto w to nie wierzy, ma prawo myśleć o tym wszystkim na swój sposób. Naśmiewanie się i złośliwe komentarze, niczego nie zmienią. Z upływającym czasem wszyscy przekonamy się, że to, czego doznałem w moich trzech snach, ośmielę się nazwać proroczych, stanie się za kilka lat faktem. Opisywałem je w szczegółach. To nie są wyssane z palca informacje, tylko jak najbardziej wiarygodny i jasny przekaz ( komunikacja przez świadomość ). Na razie, w ciągu ostatnich trzech lat, miałem trzy takie sny, ale będzie ich dalszy ciąg. Przeczuwam, że do tego czasu, otrzymam na ten temat, więcej informacji za pomocą snów. Kto nie chce w to wierzyć, nie musi. Wraz z upływającym czasem i pojawiającymi się zjawiskami dotąd niespotykanymi, wszyscy zaczną się przekonywać do mojej przepowiedni. Pewne, dotychczasowe znaki na niebie i ziemi, jak i następne, pojawiające się w Kosmosie, będą potwierdzać zbliżające się wydarzenie. Pozdrawiam wszystkich na tym forum. Pedro

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Bierzesz pod uwagę, że oni mogą robić sobie z Ciebie i z nas jaja? Dawanie fałszywej nadzieji sprawia, że zawód może uodpornić na kolejną nadzieję.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 4. Ci szczwani naukowcy próbują chyba programować rzeczywistość pisząc, że to nie jest mityczna Nibiru. Żałosne to się robi. Nibiru, skończ z nimi 🙂

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Jakby co to pisałem o tych z nasa.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.