Pojawiły się kolejne dowody świadczące o istnieniu Planety X

Istnienie Planety X owiane jest tajemnicą. Obiekt poszukiwany jest od wielu lat, ale na razie wciąż pozostaje dla nas nieuchwytny. Ostatnimi czasy pojawiają się coraz to nowe dowody świadczące o tym, że tajemniczy glob musi znajdować się w naszym Układzie Słonecznym.

Astronomowie odkryli nietypowe zachowanie obiektów Niku i L91, które znajdują się daleko poza orbitą Neptuna. Jest wielce prawdopodobne, że wpływ grawitacyjny ma na nie nieznany masywny obiekt.

Dziwne zachowanie obiektów w Pasie Kuipera spowodowane Planetą X? Fot. NASA.
Dziwne zachowanie obiektów w Pasie Kuipera spowodowane Planetą X? Fot. NASA.

Teraz dochodzą do nas jeszcze ciekawsze wieści od Davida Gerdesa, szefa zespołu badawczego z Uniwersytetu Michigan. Powiadomił on o odkryciu obiektu, któremu nadano nazwę 2015 BP519. Jej orbita jest nachylona pod bardzo nietypowym kątem, bo 54 stopni, względem płaszczyzny Układu Słonecznego.

Na podstawie zebranych danych na temat tej, prawdopodobnie planety karłowatej, naukowcy obliczyli, że potrzebuje ona niespełna 9 tysięcy lat (ziemski rok), aby wykonać pełny obieg wokół Słońca.

Dziwna orbita planety karłowatej 2015 BP519. Fot. NASA.
Dziwna orbita planety karłowatej 2015 BP519. Fot. NASA.

2015 BP519 jest kolejnym dziwnie poruszającym się obiektem przemierzającym Pas Kuipera. Wciąż niewiele wiemy o tej przestrzeni i skrywanych przez nią tajemnic, ale wszystko wskazuje na to, że jedynym racjonalnym wytłumaczeniem dziwnych ruchów obiektów może być właśnie masywna Planeta X lub jak kto woli 9. planeta.

Większość astronomów jest zdania, że jest to superZiemia z masą ok. 10-krotnie większą i 4-krotnie większą średnicą od naszej planety. Jest ona zimna i znajduje się bardzo daleko, około 800 razy dalej, niż Ziemia od Słońca.

Źródło: GeekWeek.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
qvwvpNIE BEDZIE ZADNEGO KONCAWaldekPedro Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
qvwvp
Gość
qvwvp

A ja się pytam jak ? Uczeni badają planety z obcych galaktyk, a nie potrafią znaleźć planety w naszym układzie słonecznym (wtf)….

Pedro
Gość
Pedro

Jak podaję od paru lat, planeta X będzie widoczna gołym
okiem około 2023-2024 roku.

Waldek
Gość
Waldek

Pedro czy lubisz w ustach?

NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA
Gość
NIE BEDZIE ZADNEGO KONCA

PEDRO,Lubisz byc lutowany Kindybalem w styje?