Płonie 300 metrowy luksusowy hotel w Dubaju (na żywo)

Płonie luksusowy hotel w pobliżu drapacza chmur Burdż Chalifa w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Na razie nie są znane przyczyny pożaru. Jak poinformowały służby, nie ma osób rannych.

pozar

pozar

Hotel The Address stanął w płomieniach na ponad godzinę przed powitaniem Nowego Roku i pokazem fajerwerków w Dubaju. Pożar wybuchł na wysokości 20. piętra.

Wybuch u podstawy hotelu i północ w Dubaju czyli fajerwerki w tle palącego się drapacza chmur

Liczący 60 pięter trzystumetrowy budynek znajduje się w pobliżu najwyższego budynku na świecie Burdż Chalifa.

Na miejscu są strażacy, którzy prowadzą ewakuację budynku. – Nie ma poszkodowanych, dzięki Bogu – powiedział gen. Rashed al-Matrushi, dowódca obrony cywilnej w Dubaju. Zapewnił, że uroczystości z okazji powitania Nowego Roku odbędą się bez przeszkód.

pozar

pozar

pozar

Jak na razie nie są znane przyczyny tego pożaru. Ogień pojawił się na zewnątrz budynku, na wysokości dwudziestego piętra, i objął kilkanaście kolejnych kondygnacji. Address Hotel, czyli budynek, w którym doszło do pożaru, znajduje się w pobliżu Burdż Chalifa – najwyższego wieżowca na świecie, który liczy 829 metrów.

Świadkowie, których relacje cytuje BBC mówią, że pożar wieżowca rozwija się bardzo szybko. Wiadomo też, że z 300-metrowego wieżowca spadają płonące fragmenty budynku.

Rashid al-Matroushi, szef miejscowej obrony cywilnej, powiedział, że hotel został ewakuowany i jak na razie nie ma żadnych ofiar śmiertelnych tego groźnie wyglądającego pożaru.

Transmisja na żywo Youtube

źródło: tvn24

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Płonie 300 metrowy luksusowy hotel w Dubaju (na żywo)”

  1. Dużo nie trzeba do podpalenia bit.ly/1R8Fs36 ale jest tu ciekawa zależność jesli chodzi o wieże w usa

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
  2. No ciekawie się kończy i zaczyna następny rok. Zobaczymy na dalsze wydarzenia…

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.