Początek ofensyfy armi Ukrainy w Donbasie

Z Donbasu zaczynają płynąć bardzo niepokojące informacje. Od 11 stycznia, godzin popołudniowych ukraińska armia po ostrzale przez separatystów przeszła do ofensywy.  Gwałtownie i mocno ostrzeliwuje okolice lotniska w Doniecku. Na wschodzie Ukrainy doszło  do pierwszych dużych starć między siłami ukraińskimi i separatystami na lotnisku oraz na terenach położonych na południe od miasta.

W strefie Operacji Antyterrorystycznej nadal wzrasta liczba ostrzałów ze strony terrorystów. Zaczynając od 18.00, 11 stycznia, terroryści 22 razy ostrzelali stanowiska wojsk rządowych z moździerzy i polowych wyrzutni rakietowych Grad. Rosyjscy najemnicy ostrzelali Toneńke, Piski i Opytne, a z przeciwpancernych pocisków kierowanych – Granitne.

Przygotowanie armii Ukrainy do ofensywy

Oprócz tego, terroryści z moździerzy ostrzelali Wuhłehirsk, Leninskie i Hnutowo, z artyleryjskich systemów – okolice Nikiszynego, a z polowych wyrzutni rakietowych Grad – Odradówkę i dwukrotnie Hnutowo.

Ostrzał 2015 12 01

Już prawie dobę trwa bardzo ciężki ostrzał Gorłówki i jej okolic. Jej mieszkańcy informują na portalach internetowych, że ostrzał jest „koszmarny”. Ukraińska armia ani na chwilę nie przerywa ostrzału artyleryjskiego zmieniając jedynie sektory miasta, które są celem ataku.

Są bardzo duże zniszczenia. Mieszkańcy otrzymali polecenia nie zbliżania się do okien a jeżeli to możliwe schowania się w piwnicach. Mimo jest coraz więcej ofiar w ludności cywilnej. Separatyści odpowiadają ogniem artyleryjskim (m.in. z moździerzy). Trwa regularna wymiana ognia.

Ukraina podała informacje o przemieszczeniu dużych oddziałów sił ukraińskich w stronę Donbasu.

Coraz więcej jest także informacji o dużych ruchach sił ukraińskich oraz akcjach mających charakter rozpoznania bojem. Dziś na teren kontrolowany przez separatystów wjechała z Rosji także duża kolumna sprzętu pancernego i ciężarówek. W kolumnie były m.in. wozy typu Wodnik.

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

2 thoughts on “Początek ofensyfy armi Ukrainy w Donbasie”

 1. Jak Ty baranie możesz ludzi ostrzeliwanych przez regularną armię z dział nazywać terrorystami?! Czytasz chłopie to co piszesz? Wydarzenia we Francji nie pokazały Tobie jak wygląda prawdziwy terrorysta? Chcesz wrzucić tych ludzi do jednego koszyka? To my Polacy jesteśmy odpowiedzialni za ten horror. Siłą władzy się ludziom nie narzuca, szczególnie faszystów sympatyzujących z hitlerowskimi Niemcami.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. A jak nazwiesz armię najemników walczącą na obcym terenie ?? Bo może za chwile powiesz mi że to sami Ukraińcy do siebie strzelają….

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.