Początkowe odczyty skanowania asteroidy Oumuamua nie potwierdzają obcej technologii (przynajmniej jeszcze nie)

Oumuamua statek obcych

Wstępne dane odczytane po skanowaniu asteroidy Oumuamua nie potwierdzają, że jest to statek obcej cywilizacji, który wleciał w jakimś celu do naszego Układu Słonecznego.

Naukowcy zaczęli nasłuchiwać sygnałów pochodzących ze skały kosmicznych o nazwie Oumuamua, wykorzystując wczoraj największy na świecie sterowany radioteleskop.

Wiele znanych osobistości twierdziło, że dziwny przedmiot może być jakimś obcym pojazdem.

Eksperci korzystali z teleskopu Green Bank w Zachodniej Wirginii, aby śledzić obiekt przez dziesięć godzin.

Radioteleskop Green Bank
Radioteleskop Green Bank

Naukowcy nasłuchują sygnałów elektromagnetycznych, nie silniejszych niż te emitowane przez telefony komórkowe, których nie można wytworzyć z naturalnych ciałach niebieskich.
Jeśli je znajdą, będzie to dowodem, na to, że nie jest to asteroida tylko statek obcej cywilizacji.

Jak dotąd nie ma dowodów na sztuczne sygnały emitowane z obiektu, ale sortowanie dużych ilości zebranych danych może zająć trochę czasu.

Oumuamua jest nasłuchiwana na czterech pasmach radiowych, obejmujących miliardy pojedynczych kanałów w zakresie od 1 do 12 GHz.

Radioteleskop zgromadził 90 TB nieprzetworzonych danych podczas dwugodzinnej obserwacji samego Oumuamua.

Do tej pory przetwarzane były dane z odbiornika pasma S – obejmujące częstotliwości od 1,7 do 2,6 GHz – trwa analiza pozostałych trzech pasm.

Obiekt w kształcie cygara, nazwany Oumuamua przez jego odkrywców, przepłynął obok Ziemi w zeszłym miesiącu i jest pierwszym obiektem międzygwiezdnym obserwowanym w Układzie Słonecznym
Obiekt w kształcie cygara, nazwany Oumuamua przez jego odkrywców, przemknął obok Ziemi w zeszłym miesiącu i jest pierwszym obiektem międzygwiezdnym obserwowanym w naszym Układzie Słonecznym

Jeden z astronomów twierdzi, że skała kosmiczna, o nazwie Oumuamua, może być obcym statkiem kosmiczny z uszkodzonymi silnikami, który został skierowany w nasz Układ Słoneczny aby nabrać prędkości w okolicach Słońca.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o