Podnosi się poziom Tamizy. Zagrożona jest cała południowa Anglia

Anglia podnosi się poziom Tamizy powodzieW związku z podnoszącym się poziomem Tamizy, mieszkańcy tysięcy domów przygotowują się do kolejnej powodzi. Poziom rzeki podnosi się w kierunku wschodnim i może objąć całą południową Anglię.

Miasta i wsie w całej południowej i południowo-wschodniej Anglii zostały postawione w stan gotowości. Żołnierze zaczęli budowę barier przeciwpowodziowych. Około 200 członków brytyjskich sił zbrojnych zostało zaangażowanych do budowania bariery z worków o długości 600 metrów w Datchet, wsi położonej w hrabstwie Berkshire, wzdłuż Tamizy. Około 10 kilometrów w dół rzeki we wsi Wraysbury, służby i wolontariusze pomagają ewakuować rodziny.

Anglia podnosi się poziom Tamizy powodzie

Wysoki poziom rzek

Do tej pory w całej Anglii i Walii wydano około 400 ostrzeżeń powodziowych. 14 z 16 poważnych ostrzeżeń powodziowych, które dotyczą zagrożenia życia, zostało wydanych dla obszaru hrabstw leżących przy Tamizie. Meteorolodzy przewidują, że rzeki między Datchet, wsią leżącą w hrabstwie Berkshire, a Shepperton Green oraz Hamm Court i Chertsey w hrabstwie Surrey, w kilku miejscach mogą wylać. Około 2,5 tys. domów w okolicy Tamizy jest zagrożonych powodzią. Agencja Ochrony Środowiska ostrzega, że poziom tych rzek jest bardzo wysoki i przewiduje się, że w dalszym ciągu będzie wzrastać.

Anglia podnosi się poziom Tamizy powodzie

To jeszcze nie koniec

Analitycy ostrzegają przed kolejnym frontem, który ma nadejść w poniedziałek wieczorem i przynieść silny wiatr oraz intensywne opady deszczu. Ostatnio Brytyjczycy walczyli ze sztormem, który zniszczył wiele nadbrzeżnych umocnień i budowli na południu kraju.

Źródło: ENEX Autor: nb/mj
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.