Podwodna nuklearna torpeda Rosji może wytworzyć 100-metrową falę tsunami

torpeda zdolna wywolac potezna fale tsunami

„Tsunami O Skali Kontynentalnej” wywołane przez detonację nowej torpedu może zabić miliony ludzi – ostrzega Brytyjska gazeta „Daily Mail”

Brytyjska gazeta „Daily Mail” ostrzegła swoich czytelników, że eksperci ustalili, że nowa rosyjska „maszyna zagłady” – podwodna torpeda, uzbrojona w bombę atomową – jest na tyle potężna, że ​​może zrujnować nadmorskie miasta na dużych obszarach.

Międzykontynentalny atomowy okręt podwodny „Status-6” mógłby zdetonować taką torpedę w każdym miejscu na świecie, zostało to oficjalnie ujawniony w zeszłym miesiącu przez samego prezydenta Władimira Putina.

Zasięg torpedy to 6 200 mil a jej prędkość maksymalną waha się w granicach prawie 65 mph. Sama torpeda jest uzbrojona w ładunek o sile eksplozji do 100 megaton.

W wywiadzie dla Business Insider, badacz broni nuklearnej Rex Richardson wyjaśnił, że podwodna detonacja w strefie przybrzeżnej, która stanowi połowę mocy Status-6, spowodowałaby powstanie takich fal tsunami, jakie widzieliśmy w 2011 roku w Japonii:

„Dobrze umiejscowiona broń jądrowa o wydajności w zakresie od 20 megatonów do 50 megaton w pobliżu wybrzeża może z pewnością połączyć wystarczająco dużo energii, by dorównać tsunami z 2011 roku. Korzystając z efektu wzmocnienia dna morskiego, możliwe są fale tsunami osiągające wysokość 100 metrów [328 stóp].

Nie jest jasne, co skłoniło brytyjską gazetę do opublikowania raportu, ale Wielka Brytania nie jest jedynym krajem, który może zostać zniszczony przez taki atak.

Gdyby jedna nuklearna torpeda została zdetonowana w pobliżu Charleston, głównej siedziby Floty Atlantyckiej Marynarki Wojennej USA, miałaby możliwość zabicia milionów ludzi na wschodnim wybrzeżu USA. Sejsmolodzy zakwalifikowaliby takie wydarzenie jako „tsunami o skali kontynentalnej” o zasięgu ponad 600 mil, niszczące część Południowej Karoliny, Północnej Karoliny i Georgii, a także południową Virginię i Floryda Panhandle.

3
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Trolololop6rckttteis77 Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Trolololo
Gość
Trolololo

Wystarczy na YT wpisać scenariusz sacharowa 🙂

p6rck
Gość
p6rck

„od 20 megatonów” bez komentarza

ttteis77
Gość
ttteis77

„bezskuteczne jest użycie broni w prost, zaś gdy będzie użyta w komplikacji z czymś, jest to o wiele większą dewastacją. Gdyby ludzie kontrolowali komety, planetoidy, łatwo zaś zagrozić ludzkości lub konkretnemu miejscu….Nikt by nie przetrwał takiego zderzenia. A wycelowywując taką metodą obrażeń, skuteczne będzie wycelować w super wulkan….ostateczność, gdy terroru nie da się powstrzymać więc unicestwić wszystko. zarówno idealny ruch jak i najmocniejsza karta”