Podwójne tornado zrównało z ziemią miasteczko

Jedno z najlepiej udokumentowanych, rzadkich tornad podwójnych, przeszło w nocy nad miasteczkiem Pilger w stanie Nebraska, obracając je w ruinę. Zginęły dwie osoby, w tym 5-letnie dziecko, a kilkanaście osób zostało rannych. Zobaczcie przerażający filmik.

Prognozy amerykańskich meteorologów potwierdziły się i nad północno-wschodnią częścią stanu Nebraska przeszło tornado, ale nie pojedyncze, lecz podwójne. To bardzo rzadkie zjawisko, które charakteryzuje się wyjątkową siłą.

podwójne tornado

To czego nie zdoła zniszczyć jeden lej, obraca w ruinę drugi. Żywioł, jak zwykle, ścigali łowcy burz, którzy przybyli do Pilger w momencie, gdy tornada oddalały się już od miasta. Powstało spektakularne zdjęcie na którym widoczne są dwa tornada zostawiające za sobą pas zniszczeń.

podwójne tornado

Ekipie Reeda Timmera, znanego łowcy burz, udało się uwiecznić tornada z wyjątkowego bliska. Na filmiku widoczne jest bezpośrednie uderzenie tornad w miejscowość Pilger. Na naszych oczach obracane są w ruinę kolejne zabudowania, jakby były zbudowane z zapałek.

Wstępnie siłę tornada szacuje się na EF4, a to oznacza, że wiatr mógł osiągać powyżej 270 km/h. To jeszcze nie koniec niszczycielskiej wędrówki tornad na amerykańskich Wielkich Równinach.

Dzisiaj równie niszczycielskie tornada mogą się pojawiać w południowo-wschodniej części stanu Dakota Południowa oraz w północno-zachodnich regionach Iowa.

źródło: TwojaPogoda.pl

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.