Polacy starli się z muzułmanami. Nasz rodak dźgany nożem jest w stanie krytycznym!

0
25
Imigranci Polacy

Krytyczny jest stan jednego z Polaków, którzy wzięli udział w bójce z muzułmańskimi imigrantami mieszkającymi w Wielkiej Brytanii. Trzech Polaków zostało rannych w wyniku bójki w centrum Sheffield. Stan jednego z nich jest krytyczny.

Policja ustala właśnie przebieg dwóch bojek, do których doszło w sobotę wczesnym rankiem w samym centrum miasta. Śledczy podejrzewają, że bójki, w trakcie których w ruch poszły noże i butelki, a które dzieliło ok. 2 godziny, były ze sobą powiązane.

W trakcie pierwszej bójki, która wybuchła na Cambridge Street ok. 4 rano, ranny został prawdopodobnie imigrant pochodzenia pakistańskiego lub afgańskiego (brytyjskie media piszą o nim „azjatycki mężczyzna”). Mężczyzna ten został lekko ranny i po otrzymaniu pomocy od lekarzy opuścił on szpital. Ofiara bójki nie chciała także zgłaszać incydentu na policję.

Do drugiej bójki doszło niecałe dwie godziny później, na Carver Street. W tej z kolei bójce brało udział trzech Polaków, którzy zostali kilkukrotnie dźgnięci nożem. Wszyscy Polacy trafili z ciężkimi ranami ciętymi do szpitala, a stan jednego z nich lekarze określili jako krytyczny.

Funkcjonariusze nie są na razie pewni, czy bójki były ze sobą powiązane, ale prowadzą śledztwo właśnie w tym kierunku. Nie jest też jasne, czy Polacy brali czynny udział w bijatyce, czy też znaleźli się oni w złym miejscu o złym czasie.

Jeszcze nad ranem policjanci aresztowali w związku z atakiem 4 osoby. Dwie po przesłuchaniu zwolniono, natomiast dwie pozostawiono w areszcie, ponieważ postawiono im zarzut usiłowania morderstwa. Nie wiadomo jednak, czy napastnicy znali swoje ofiary.

Po drugiej bójce do szpitala trafił jeszcze jeden mężczyzna, który został uderzony w głowę butelką. Jego narodowość nie jest jednak jeszcze znana.

źródło: polishexpress.co.uk

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o