Pole grawitacyjne Słońca przechwyciło Planetę X-Nibiru z innego układu gwiezdnego

nibiru

Według grupy astronomów pole grawitacyjne Słońca przechwyciło Planetę X, która znajduje się na obrzeżach Układu Słonecznego, odrywając ją od jej gwiezdnego systemu rządzonego przez małą gwiazdę Nana Bruna.

Grupa czołowych astronomów ze Szwecji i Francji przeprowadziła badania na dużą skalę, których wyniki wskazują, że pole grawitacyjne Słońca „przechwyciło” planetę pozasłoneczną z innego Układu Słonecznego. Naukowcy uważają, że ciało niebieskie, zwane Planet X lub Nibiru, nie mogło powstać w żaden sposób w naszym Układzie Słonecznym.

orbita planety nibiru

Kręgi w zbożu przedstawiające nasz Układ Słoneczny i Planetę Nibiru

Według badań opublikowanych w czasopiśmie naukowym, Planeta X – Nibiru ma masę około 10 masa Ziemi. Naukowcy, w rzeczywistości byli w stanie ustalić, że planeta porusza się po bardzo wydłużonej orbicie o niezwykłym okresie orbitalnym 17.000 lat. Inni badacze są przekonani, że Planeta X ma okres obiegu dookoła słońca 20.000 lat, podczas gdy inni twierdzą, 15000, ale miejmy nadzieję, że kolejne obserwacje zostaną wykonane przez sondę Cassini lub Nowy Horyzont, lub w inny sposób z innych teleskopów.

Naukowcy za symulowali ewolucję sytuacji, w której egzoplaneta mogła zostać przechwycona przez pole grawitacyjne naszej gwiazdy; eksperyment pokazał, że Słońce mogło ukraść planetę z odległości około 150 jednostek astronomicznych, zwłaszcza jeśli Planeta X orbitowała w dużej odległości od swojej gwiazdy, która ma być słynną Nana Bruna nazywaną „Nemezis”.

Co ważne, Planet X charakteryzuje się inną trajektorią orbity, która nie ma miejsca w dynamicznej konfiguracji naszego Układu Słonecznego, co sugeruje, że Planeta X okresowo zbliża się do Słońca, przyciągana przez silne pole grawitacyjne, a następnie wchodzi między Marsa i Jowisza i częściowo wszystkie wewnętrzne planety Układu Słonecznego, w tym Ziemię.

UWAGA: Zalecane włączenie tłumaczenia napisów

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
dasdasd Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
dasdasd
Gość
dasdasd

gówno prawda. nie mija ziemi tak blisko