Północnokoreańskie media twierdzą, że Kim Dzong Un „kontroluje naturę”

Korea Północna Pektu Kim Dzong Un

Narodowa gazeta zapewnia, że ​​w momencie, gdy przywódca północnokoreański przybył na szczyt mitycznej góry Paektu, warunki meteorologiczne poprawiły się, „góra pokazała radość przed pojawieniem się dowódcy”.

Kim Dzong Un jest niewątpliwie potężnym człowiekiem, ale media Korei Północnej postanowiły podnieść jego zdolności do boskiego poziomu , twierdząc, że ich przywódca „zdołał opanować naturę” podczas wspinaczki na Mount Paektu w tę sobotę.

Północnokoreańskie media opublikowały zdjęcia prezydenta wstępującego na szczyt Paektu dodając komentarz:

„Gdy Kim Dzong Un sięgnął szczytu, przedzierając się przez grubą warstwę śniegu, nagle sprawił, że w grudniową zimową śnieżycę niebo rozpogodziło się, odsłaniając swój majestatyczny wygląd”, napisał dziennik krajowy Rodong Sinmun .

Korea Północna Pektu Kim Dzong Un

„Wygląda na to, że Mount Paektu, aktywny superwulkan na granicy Korei Północnej i Chin, okazał radość z wyglądu znakomitego dowódcy, który kontroluje przyrodę” – kończy notatka.

Superwulkan Pektu-san o długości 2744 metrów zajmuje szczególne miejsce w koreańskim folklorze i od pokoleń jest silnie związana z rodziną prezydenta. Gazeta zauważa, że ​​Kim Dzong Unn „często wspina się” na Mount Paektu, ale po raz pierwszy robił to zimą.

Komentarz gazety może wydawać się dla wielu śmieszny ale możliwe jest, że Korea Północna rozwijania technologię sterowania pogodą, której test zakończył się właśnie z powodzeniem.

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
BartTauCetiJogolaampersant Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Bart
Gość
Bart

Pomijajac temat artykułu , w oczy mi się rzuca jedna rzecz. Artykuły na ten sam temat pojawiają sie na portalu koniec-swiata.org. Roznica polega na tym że na znz artykuły są konkretne odnoszące się do faktów. Ludzie z koniec-swiata.org dopisuja do nich mase swoich teorii urojen itp. , przekrecają i manipulują faktami . Najbardziej ostatnio mi się podoba jak piszą o wybuchu wulkanu Agung w 1964 roku , za kazdym razem podaja inna liczbe ofiar , od 1100 do 1600 . Do każdej informacji i wydarzenia dopisują milion swoich teorii. Na temat wejscia na szczyt Paektu , oczywiscie oprócz samej informacji… Czytaj więcej »

TauCeti
Gość
TauCeti

„…możliwe jest, że Korea Północna rozwijania technologię sterowania pogodą, której test zakończył się właśnie z powodzeniem.” Całkiem prawdopodobne, pewnie coś tam majstrują. W każdym razie info raczej zabawne i podobne do tego z pogrzebu Kim Ir Sena. Wtedy telewizja północnokoreańska z całą powagą stwierdziła, że do trumny wodza przyleciały dwa żurawie, skłoniły nisko i z szacunkiem głowy, a potem zapłakały z żalu za drogim przywódcą.

Jogola
Gość
Jogola

Kim Dzong Un nie je
Kim Dzong Un nie chodzi do toalety bo nie musi
Kim Dzong Un widzi wszystko
Kim Dzong Un wie wszystko

ampersant
Gość
ampersant

jeszcze gorsze absurdy niż w Polsce