Polscy internauci bojkotują izraelskie produkty (zdjęcia)

W związku z ostatnimi napięciami w relacjach polsko-żydowskich po wypowiedziach izraelskich oficjeli na temat Polaków i antysemityzmu na portalach społecznościowych i forach pojawia się coraz więcej publikacji nawołujących do rezygnacji „w ramach świadomego wyboru” z izraelskich produktów dostępnych w Polsce.

Internauci aktywnie udostępniają m.in. publikację, w której wyliczono wszystkie produkty i usługi w Polsce oparte na izraelskim kapitale, począwszy od dużych inwestycji, takich jak sprzęt wojskowy, następnie produkty dostępne „dla każdego”, czyli sektor spożywczy, sieci kin, aptek, sektor farmaceutyczny, transport. Sama lista nie ma na celu bojkotu produktów z Izraela, w publikacji podkreślono, że w porównaniu do innych zagranicznych inwestorów w Polsce, np. Niemiec, izraelskich firm wcale nie jest tak dużo. Jednak na tle ostatnich napięć polsko-żydowskich internauci jawnie wzywają — „nie kupuj/nie korzystaj z tego co na liście”, a zdjęcie z kodem kreskowym rozprzestrzenia się w sieciach społecznościowych w błyskawicznym tempie.

Przypomnijmy, w poniedziałek doszło do ostrego sporu polsko-izraelskiego, po tym, jak szef MSZ Izraela wystąpił z antypolskim oświadczeniem. Po jego słowach premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję o rezygnacji Polski z udziału w szczycie V4. Ostatecznie szczyt został odwołany.

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
LeonRomantomJenkSansita Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Roman
Gość
Roman

Popieram !

tom
Gość
tom

Żre to co smakuje i mam gdzieś wasze bojkoty, w każdym społeczeństwie znajdzie się garstka idiotów tak w Izraelu jak i w Polsce. A szczyt się odbył więc to co napisałeś to fake news.

Jenk
Gość
Jenk

Ten bojkot to dziecinada. Niech lepiej rząd zacznie tak robić politykę zagraniczną jak realizował skutecznie program 500 plus. Polska potrzebuje nowego okrągłego stołu i polskiego Sorosa. Trzeba odbudować demokrację i zabezpieczyć gospodarkę przed nadchodzącym kryzysem. Potrzebne są też plany na wypadek skutków globalnych kataklizmów. Dlatego potrzebni są nam finansiści – społecznicy jak Soros – bo oni mają pieniądze i wolę budowania demokracji. NWO zrodzony w prawych głowach narodowych populistów przyjdzie z Chin, Rosji i trupowskich USA.

Leon
Gość
Leon

„Społecznik Soros”… Dobre…Chyba zamieniłeś się na łby z eskimoskim baranem…??

Sansita
Gość
Sansita

Co za bzdury, nie kupujcie wyrobów Niemieckich, bo Ci szcza na nas ciepłym moczem, Angielskich , bo to szmaty, Amerykańskich bo to tylko zlepek eropejczyków, Chińskich bo zawładneli całym światem. Wy jesteście normalni

stefan
Gość
stefan

Właśnie takich informacji szukałem. To wszystkie firmy?

keri
Użytkownik
keri

Bojkotujemy! Popieram akcję. Należałoby jeszcze bojkotować w wyborach wszystkich kandydatów zydowskich czyli rasistów antypolonistów.

Obywatel Polskiego Królestwa
Gość
Obywatel Polskiego Królestwa

Popieram , ciekawe kto może wzniecać ogień antypolonizmu w Izraelu . Jednym z kandydatów myślę że z pewnością będzie to Gazeta Wyborcza która słynie z tego i nie ma oporów aby zamieszczać w Polsce antypolskie kłamstwa , a skoro w Polsce u siebie nie ma oporów przed zdradą Polski i polaków to tymbardziej nie będzie miała oporu za granicą gdzie tyle bogatych ludzi chciałoby zniszczyć Polskę choćby z zawiści za to że Polska buntuje się sodomizacji , ateizmowi i niszczeniu swoich obywateli na każdym szczeblu w przeciwieństwie do zachodu który wygląda jak bogata rzeka ścieku pełnych zgnitych moralnie i duchowo… Czytaj więcej »