Polska: Miesiąc maj będzie obfity w gwałtowne i niebezpieczne burze

Tegoroczny maj zapowiada się wyjątkowo burzowo. Praktycznie od początku miesiąca grzmi w różnych regionach kraju. Przed nami kolejny burzowy tydzień. Gdzie tym razem niebo przetną błyskawice i czy zjawiska mogą być gwałtowniejsze niż dotychczas?

Na tle minionego tygodnia burze pojawiały się praktycznie codziennie w województwach wschodnich, południowych i centralnych. Zupełnie ominęły one natomiast północ i zachód kraju. Jednak w ciągu następnego tygodnia to się zmieni.

burza

Tym razem już do całej Polski będzie napływać bardzo ciepłe, ale również wilgotne, a przez to niestabilne powietrze. Warunki do piętrzenia się chmur burzowych będą idealne.

Jeszcze w weekend (7-8.05) grzmieć będzie głównie na wschodzie, południu i w centrum, ale od początku przyszłego tygodnia burz powinniśmy się spodziewać dzień w dzień w każdym zakątku kraju, od wybrzeży Bałtyku aż po szczyty górskie.

Do południa powinno być w miarę pogodnie, jednak chmur będzie przybywać, a popołudniami i wieczorami będą one przynosić przelotne, ale chwilami intensywne opady deszczu, burze o małej i umiarkowanej intensywności oraz grad i porywisty wiatr.

burza

Jednocześnie temperatura z każdym dniem będzie coraz wyższa, w drugiej połowie tygodnia przekraczając w cieniu niemal we wszystkich regionach 25 stopni w cieniu.

Intensywność burz zwiększy się w porównaniu z poprzednimi dniami. Opady mogą wówczas powodować lokalne zalania, a grad i silny wiatr uszkadzać budynki, drzewostan i infrastrukturę.

Nie spodziewamy się jednak jakiś nawałnic z prawdziwego zdarzenia na dużą skalę. Trzeba jednak mieć na uwadze fakt, że każda burza jest potencjalnie niebezpieczna i warto zachować ostrożność, zwłaszcza przebywając na otwartej przestrzeni.

źródło: Twoja Pogoda
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Polska: Miesiąc maj będzie obfity w gwałtowne i niebezpieczne burze”

  1. No to kozacko kocham burze!!!!!!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.