Polska: Nadchodzący weekend obfity w wysoką temperaturę, grad, burze i wiatr z prędkością setki

burze Polska

Kolejne dni przyniosą opady nie tylko wysokie temperatury, ale również opady deszczu, gradu i burze. Wyładowaniom będzie towarzyszyć również silny wiatr, którego prędkość osiągnie nawet 100 km/h. Kierowcy podróżujący po polskich drogach powinni zachować ostrożność.

 

burze Polska

Piątek

W piątek po południu i wieczorem zrobi się mokro w niektórych regionach kraju. Przelotnie popada m.in. na Pomorzu Zachodnim, Ziemi Lubuskiej i Dolnym Śląsku. Na Śląsku zagrzmi. Burze przyniosą opady deszczu do 15 l/mkw. oraz silny wiatr do 90 km/h.

Pogoda Polska piątek

Polska burza piątek

Sobota

W sobotę ciemne chmury przemieszczą się od zachodu w głąb kraju. Wraz z wędrującym frontem pojawią się wyładowania atmosferyczne z opadami deszczu do 40 l/mkw. oraz gradem. Może powiać nawet do 100 km/h.

Pogoda Polska sobota

Polska burza sobota

Niedziela

W niedzielę burze dadzą się we znaki mieszkańcom wschodniej i centralnej Polski. Spadnie 40 l/mkw. deszczu i grad. Mocniej powieje. W porywach wiatr osiągnie prędkość do 90 km/h. W pozostałej części kraju będzie padał deszcz. Jedynie na Pomorzu powinno być sucho.

Pogoda Polska niedziela

Kolejny tydzień, kolejne burze

Kolejny tydzień rozpocznie się okresowymi opadam deszczu. Na południowym wschodzie zagrzmi. Burzom będzie towarzyszyć silny wiatr dochodzący do 80 km/h.

We wtorek popada na Pomorzu i zachodzie kraju. Miejscami usłyszymy grzmoty. Burze przyniosą opady do 20 l/mkw. oraz wiatr dochodzący do 90 km/h.

Wyładowania będą pojawiać się również w środę. Na południu i wschodzie kraju pojawią się burze z opadami do 30 l/mkw. i gradem. Tego dnia również mocniej powieje. W burzach prędkość wiatru może osiągać nawet 90 km/h.

burze Polska

burze Polska

burze Polska

burze Polska

burze Polska

Źródło: TVN Meteo, Twoja Pogoda

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.