Polska: Niesamowity widok Księżyc, Mars, Wenus i przelot ISS

W poniedziałkowe późne popołudnie w okolicy Poznania można było zobaczyć przelot Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Mknący po niebie świecący punkt nagrał Leszek Bartczak. W tle widać także Księżyc, Wenus i Marsa.

W poniedziałek Leszek Bartczak z grupy Piorunująco wybrał się w okolicę mostu św. Rocha nad Wartą w Poznaniu, żeby nagrać mknącą po niebie Międzynarodową Stację Kosmiczną.

– Celem było zarejestrowanie na filmie przelotu Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w bliskim towarzystwie Księżyca i Marsa będących w koniunkcji, a także przyglądającej się temu wszystkiemu Wenus – przyznał Bartczak. – Wiedząc, w którym miejscu na niebie będzie można zarejestrować zjawisko i o której godzinie, ustawiłem się przy jednym z najpiękniejszych mostów w Poznaniu – dodał.

Szybka wędrówka

Cały przelot ISS nad Poznaniem trwał d 17.28 do 17.30, czyli zaledwie dwie minuty.

Bartczak uwiecznił to zjawisko w czasie rzeczywistym, aby pokazać je tak, jak widzą je nasze oczy.

Autor nagrania zaznaczył również, że udało mu się zarejestrować światło popielate na ciemnej stronie Księżyca – dzięki temu na nagraniu widzimy, jakby Srebrny glob świecił w całości i był w pełni. W rzeczywistości widać niespełna pół jego tarczy.

Źródło: Facebook/Piorunująco, tvn meteo Autor: AD/map
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.