Polska opisana jest w Biblii na 1000 lat przed Chrystusem?

Fragmenty pisma, które wskazują, że Polska była opisywana w Biblii na 1000 lat przed Chrystusem. Poniżej pełna treść publikacji.

Stara nazwa Polski – to Lechia !!! Są mocne dowody na to, naukowcy to potwierdzają.

Polska (Lechia – przed katolicka nazwa Polski) ma dość dobrze udokumentowaną historię przez średniowiecznych kronikarzy. Polska – Lechia występuje także w Biblii. Ma już min. 3000 lat.

Księga Sędziów 15:9

„Wtedy Filistyni wyruszyli i rozbili swoje namioty w Judzie, a robiąc wypady, docierali aż do Lechi.(10) Pytali ich mieszkańcy Judy: Dlaczego nas atakujecie? A oni odpowiedzieli: Przyszliśmy, żeby pojmać Samsona i postąpić z nim tak, jak on postąpił z nami. (11) Wtedy około trzech tysięcy mieszkańców Judy udało się do jaskini skalnej w Etam i powiedziało Samsonowi: Czy ty nie wiesz, że Filistyni teraz nami rządzą? Coś ty zrobił? A on odpowiedział: Postąpiłem z nimi tak jak oni ze mną. A oni na to: (12) Przychodzimy, żeby cię związać i oddać w ręce Filistynów. Rzekł im Samson: Przysięgnijcie mi tylko, że nie zamierzacie mnie zabić.

(13) Odpowiedzieli mu: Nie, chcemy cię tylko obezwładnić i oddać w ich ręce, ale nie zamierzamy cię zabijać. I związawszy go dwoma nowymi powrozami, wyprowadzili go z jaskini skalnej. (14) Kiedy przybył do Lechi, Filistyni na jego widok zaczęli wznosić radosne okrzyki. Wtedy duch Boga zawładnął nim, a powrozy, którymi był skrępowany, stały się nagle jak spalone włókna lniane i opadły z jego ramion.

(15) Znalazłszy szczękę oślą, jeszcze świeżą, chwycił ją i zabił tysiąc mężów. (16) I powiedział Samson: Przebiłem ich oślą szczęką, oślą szczęką zabiłem ich tysiąc. (17) Wypowiedziawszy te słowa, odrzucił oślą szczękę, a miejsce owo nazwano Ramat-Lechi.

(18) Kiedy zaczął odczuwać pragnienie, modlił się tak do Boga: Poprzez ręce twojego sługi Ty sam dokonałeś tego dzieła ocalenia. Czyż dopuścisz, żebym teraz skonał z pragnienia albo dostał się w ręce tych nieobrzezańców? (19) I rozwarł Bóg szczelinę, która się znajdowała w skale w Lechi, i wypłynęła z niej woda. Kiedy Samson ugasił pragnienie, ożywił się i nabrał nowych sił. Dlatego nazywa się to źródło: En-Hakkore [to znaczy: źródło Powołującego]. Bije ono do dnia dzisiejszego w Lechi.(20) Był Samson sędzią w Izraelu za czasów filistyńskich przez dwadzieścia lat”.

Weź Stary Testament i sprawdź sam.

Wszystkie antyczne mapy zachodnie pokazują Europe podzieloną między dwa mocarstwa.

Cesarstwo Rzymskie i Imperium Lechitów w którego skład wchodziły słowiańskie plemiona: Wandali, Wenetów, Gotów, Polan, Alanów Sarmatów i Scytów . Thietmar-X wiek, Prokosz-X w, Gall – XII w, Helmold – XII w, Cholewa – XIII w, Kadłubek-XIII w, Boguchwał-XIII w, Dzierżwa-XIV w, Jan Długosz-XV w, Kromer-XVI w, Naruszewicz-XVIII i wielu innych zagranicznych kronikarzy antycznych jednoznacznie twierdzi, że LECHIA to antyczna nazwa Polski sprzed chrztu w 966 r.

Nazwy Polski (Lechia) używane przez obcych kronikarzy to: perskie-Lachestan, litewskie-Lenkija, tureckie-Lehistan, ormiańskie-Lehastan, węgierskie-Lengyelország.

Polaków nazywano wszędzie Lechitami: tureckie Lehce, ruskie Lachy, węgierskie Lengyel, rumuńskie Leah, Ledianin u Serbów. Podobnie jak słowo Laszka (obecnie znane jako laska) oznaczało nic innego jak Polka.

Sami Polacy od najdawniejszych czasów nazywali siebie Lechitami.

Słowo „Polacy” użyto dopiero po raz pierwszy w XV wieku, wcześniej używano „Polanie” w łacińskiej formie Polani, Poleni, Poloni, które pojawiło się po raz pierwszy na przełomie X i XI wieku w żywocie starszym św. Wojciecha, prawdopodobnie spisanym w Rzymie między 999 a 1001 rokiem.

Polonia (Polska) to katolicka/łacińska nazwa naszego kraju. Co ciekawe, że w innych ościennych językach np. czeskie – lech znaczy pan, wielmoża czyli Polacy (Lechici) zwani byli przez swoich sąsiadów Panami, wolnymi ludźmi, szlachetnie urodzonymi.

Starożytna nazwa grecka naszego Państwa to Lachia (kraj Panów/Wybranych).

W Sanskrycie Lech oznacza tyle, co: pan, władca, król, pasterz czy bóg. Lechistan to państwo panów lub państwo bogów lub państwo pasterzy. Po persku do dzisiaj słowo Lah oznacza pana, boga i pasterza.

Nazwa Lechia jest dobrze udokumentowana przez historyków i mapy. A fakt, że opisywali nas historycy z innych krajów i tworzyli mapy jest nie do podważenia i jasno wskazuje, że Lechia to dawna nazwa Polski , która trwała od ponad 2000 lat lub więcej przed Chrztem 996 r.

Z tego wynika , że Polacy to najstarszy lud Europy.

źródło: LINK

Komentarz Roberta Brzozy:

Informacje o korzeniach Polski coraz śmielej wychodzą na światło dzienne. Byłoby idealnie, gdyby historycy zbadali pochodzenie naszego kraju. Aż dziwne, że do tej pory nikt publicznie nie ogłosił takich badań. Aby one dotarły do społeczeństwa, musi tego dokonać historyk ze znanym nazwiskiem.

Takich osób nie brakuje po naszej stronie barykady.

Czy Lechia to prawdziwa nazwa Polski?

Dopóki nie zostanie ta sprawa dokładnie zbadana przez historyków, to w żadnym wypadku nie możemy odrzucić takiej tezy. Poszlaki są, pewne dowody również, teraz potrzebujemy tylko udokumentowanych dowodów, aby nikt nie śmiał podważyć naszych korzeni.

Jedno jest pewne, historia Polski była dramatyczna. Przykładowo, w potopie szwedzkim na początku drugiej połowy XVII wieku, w wojnach z sąsiadami, z kozakami, w buntach na kresach straciliśmy 40% społeczeństwa, w wojnie światowej 22% społeczeństwa.

Non stop nasz kraj jest kolonizowany, przerzucany z rąk do rąk jak prostytutka.

Nie wierzę tylko w pechowe położenie naszego kraju pomiędzy Rosją, a Niemcami.

Prawda jest dużo głębsza…

źródło: www.tajemnice.robertbrzoza.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

12 thoughts on “Polska opisana jest w Biblii na 1000 lat przed Chrystusem?”

 1. Chca nam pokolenie zoombie wychowac….
  Scierwa wladajace ta strona to zoombie….
  Masoni
  Iluminaci
  „Czysta rasa”
  Zydzi
  Pedofoile
  Gwalciciele itp itd

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Polacy to 6000 lat historii.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. A kiedy została „wydana Biblia”?
  Bo zakładasz że p.n.e. a podobno spisano ją całkiem niedawno i wybrano tylko nieliczne treści.
  Więc jak ktoś podaje biblie czy przepowiednie jako dowód to pewnie Jechowy. Już Adolf wymyślił mit aryjski.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Pan Paweł Szydłowski już od ładnych kilku lat to wszystko wyjasnił w wielu filmach https://www.youtube.com/watch?v=SKoeIOfISu8

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Lechia Gdańsk

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. Polacy, jako najstarszy naród Europy? Haha, bzdura totalna. Przecież to wiedza szkoły podstawowej. Słowianie dotarli na tereny Polski już w naszej erze i to nawet nie były jakieś współczesne „narody”, państwa narodowe kształtowały się bardzo długo, setki lat, już po średniowieczu, samo pojęcie naród to twór XIX-wieczny. Poza tym branie dosłownie dzieł dawnych kronikarzy jest błędem, pełno tam przeinaczeń, propagandy, mitów i legend.
  Cały czas wychodzi ten romantyczny, XIX-wieczny obraz Polski jako jakiegoś najważniejszego państwa na świecie, „narodu wybranego”, mesjanizmu. Doszlibyśmy o wiele dalej jako państwo, gdybyśmy skupili się na okresie pozytywizmu.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Możesz się podpierać wiedzą ze szkoły. W tej samej szkole uczą jakie to było złe to Liberum veto, a jaka dobra konstytucja. W tej samej szkole nikt Ciebie jednak nie nauczył na czym polega wiec, może coś tam wspominali, ale nigdy nie zbudowałeś wspólnej świadomości na wiecu, cóż wujek goole też Ci tego nie podpowie. Wiedzę trzeba zdobywać nie uczyć się jej w szkole. Żyj dalej w ignorancji. Co do prawdziwości lub nie powyższego tekstu nic nie napisałem, komentarz dotyczy jedynie indolencji ludzi i ich ocięzałości.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. Opieramy się na faktach, a nie jakiś opowiastkach, bzdurach i mitach, aby tylko „połechtać” swoją wyższość względem innych narodów.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. W polskich podręcznikach historii są właśnie opowiastki, bzdury i mity. Wg tych zmanipulowanych tekstów, Polska zaczyna się od chrztu Mieszka I. Tymczasem dowody wskazują, że Mieszko I był zdrajcą Polski i to on spowodował, ze całe wsie były puszczane z dymem dla pustynnego bożka, którego sobie wybrał. Chrzest spowodował, że Polska stała się lennikiem i musiała ogromną kasę wydawać dla nowych panów.
     Mapy sporządzane przez sąsiednie państwa dokumentują wielkość Lechii przed zdradą Mieszka. Są także wymieniani władcy Lechii przed objęciem władzy przez zdrajcę Słowian.

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...
     1. Bóg nas tym doświadczył abyśmy nie skończyli jak imperium Rzymskie, zniszczone w swej pysze. Pozwolił/pozwoli nam się odnowić jak Feniks abyśmy byli mądrzejsi o historię, przyjdą czasy że poznamy historię naszych przodków Lechitów ale jako Chrześcijanie przy Bogu utwierdzeni, Tym co nam pozwolił na upadek aby wywyższyć w niedalekiej już przyszłości dla planu naprawy człowieka. Bo potopu już nie będzie obiecał Bóg Noemu. Będzie natomiast odrodzenie duchowe ludzi przy Bogu w Trójcy. Matka Boża nie przypadkiem Nas wybrała, to zamysł Boga.

      Jeszcze nikt nie zagłosował.
      Proszę Czekać...
 7. Zapraszam do Łazienek pod Warszawskich, pod pomnik Jana 3 Sobieskiego, odsłuchać nagranie muzealne a się dowiecie ze za czasów króla zachód europy tytułował go władcą Lechistanu. Listy gratulacyjne po uratowaniu Wiednia

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Przepraszam BARDZO chodziło mi o pałac w Wilanowie

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.