Polska: Państwo Islamskie będzie próbować dokonać zamachu w Światowe Dni Młodzieży

Zamach w Nicei przeraził Francuzów. Ale powinien przerazić równie silnie Polaków. Bo – jak ujawniliśmy na początku maja – sposób, w jaki terroryści mordowali w Nicei, to metoda przygotowana również dla pielgrzymów, którzy mają się zjawić na Światowych Dniach Młodzieży. Kilka tygodni temu ujawniliśmy, że dzięki współpracy z zagranicznymi wywiadami polskie służby udaremniły podobny rajd fanatyków w tłum. Tym razem jednak do masakry miało dojść w Polsce, 31 lipca w Brzegach. Tragedia miała wydarzyć się podczas papieskiej mszy w trakcie Światowych Dni Młodzieży (ŚDM).

panstwo islamskie

31 lipca 2016 roku. Uroczystości w Brzegach mają się ku końcowi. Fala dwóch milionów pielgrzymów rusza spod ołtarza do miejsc swoich noclegów. Policjanci osłaniający teren oddychają z ulgą, bo do żadnych incydentów nie doszło. Ale właśnie w tym momencie dochodzi do ataku! W tłum wiernych wjeżdża pięć rozpędzonych terenówek z uzbrojonymi terrorystami…

To nie scenariusz filmu, ale plan, jaki zgodnie z informacjami uzyskanymi przez nas chcieli podczas Światowych Dni Młodzieży (ŚDM) zrealizować islamscy terroryści. Polskiemu wywiadowi udało się poznać zamierzenia zamachowców dzięki współpracy z zagranicznymi służbami, które pozyskały fragmenty rozmów islamistów podsłuchanych przez elektroniczny system szpiegowski Echelon. – Skutki zamachu byłyby katastrofalne i trudne do oszacowania. Najgorzej, gdyby przypuścili atak na zakończenie uroczystości. Wtedy spada czujność służb i to najlepszy moment na śmiertelny rajd – mówi nieoficjalnie nasz rozmówca z policji.

O informacje dotyczące planowanego zamachu oficjalnie zapytaliśmy resort spraw wewnętrznych. Ministerstwo nie zaprzeczyło. „Służby podległe Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji stale monitorują poziom zagrożenia bezpieczeństwa i porządku publicznego państwa, w tym w kontekście zagrożeń terrorystycznych” – taką lakoniczną odpowiedź przysłali nam urzędnicy.

Całe szczęście, że nasz wywiad i sojusznicy potrafią skutecznie pozyskiwać informacje o zbrodniczych planach terrorystów. Niestety nie wiadomo jeszcze, kto dokładnie planował zamach i czy porzucił już swoje plany. Poza tym wojewoda małopolski Józef Pilch (59 l.), który był gorącym zwolennikiem przeniesienia imprezy z Brzegów np. na krakowskie Błonia właśnie zmienił zdanie. Uważa teraz, że rząd będzie w stanie zapewnić bezpieczeństwo pielgrzymom. Oby się nie mylił…

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Wrotki Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Wrotki
Gość
Wrotki

Durne kozojebcy!