Polska rozważa przyłączenie się do koalicji USA walczącej z Państwem Islamskim

Polska chce wesprzeć państwa walczące z dżihadystami powiedział minister obrony Tomasz Siemoniak po wizycie Grzegorza Schetyny w USA. Czy to rozsądne przyłączać się do walki i stać się celem terrorystów?

Międzynarodowej koalicji do walki z Państwem Islamskim przewodniczą Stany Zjednoczone. Ma ona na celu powstrzymanie ofensywy dżihadystów, którzy opanowują kolejne obszary Iraku i Syrii, na zdobytych terenach zaprowadzając kalifat. Dokonują rzezi chrześcijan, jazydów i Kurdów.

Decyzja jeszcze nie zapadła ale nasz kraj jak zwykle chce się pokazać z dobrej strony i nic z tego nie mieć a co ważne w ten sposób zwrócić na siebie uwagę Państwa  Islamskiego. Wygląda to tak, że jesteśmy pionkiem w czyichś rękach. Jak nam USA coś każą to my tak zrobimy.

Prawda jest taka, że Islamiści sieją spustoszenie w ludności cywilnej Iraku i Syrii i w takim przypadku przydało by się pomóc ale nasz wkład byłby minimalny w porównaniu do innych państw wręcz niezauważalny  a przez zaangażowanie w walce z terrorystami mogli byśmy stać się ich celem.

Jeżeli chodzi o służby wywiadowcze Polski to zapewne są w kiepskim stanie jak wszystko w tym kraju i nawet by nie wiedziały o przygotowywanym zamachu a trzeba pamiętać, że Polska nie miała jeszcze styczności z terroryzmem więc można uważać, że jesteśmy nieprzygotowani na takie wydarzenia.

Czy opłaca się angażować w wojnę z Państwem Islamskim, które ma tak gigantyczny budżet a wojna z nim może być bardzo długa?

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Polska rozważa przyłączenie się do koalicji USA walczącej z Państwem Islamskim”

 1. Byl pewien concencus i w iraku za zadow husajna i w libi za kadafiego i w egipcie za mubaraka,oraz w tunezj,ale ameryce zazyczyla sie zmiana przywodcow w tych krajach a wiec maja teraz co chcieli i niech se sami walcza.niech pija piwo ktore nawazyli.jezeli polska znowu sie zaangazuje w co jej nie trzeba,to tylko same nieszczescia na siebie sciagnie.z rerroryzmem wlacznie .chron nas Boze od tych decyzji.nie wiemy w co wpasc czy gowno czy masc,lepiej pilnujmy zagrozenie na wschodniej naszej granicy,a islamistow zostawmy ameryce,oni wprawieni i szybko se poradza.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Uważam ,że byłaby to kolejna głupota rządu polskiego zakładać koalicje z USA-jak ktoś śledzi uważnie postępowania Ameryki w stosunku do Polski to zdaje sobie sprawę jak jesteśmy przez nich traktowani-jesteśmy jak te pieski -ktoś kopie pieska ale ten i tak przylezie do tego ktosia-WSTYD i żenada-żadnej dumy:(Niech ręka Boska broni nas przed kolejnym nie przemyślanym postępkiem.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Polska czyli kto ? mnie nikt o zdanie nie pytał …., a w naszym rządzie są sami zdrajcy narodu

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Racja. . . uczestnictwo nic nam dobrego nie przyniesie wręcz przeciwnie nieszczęście na nas sprowadzi

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.