Polska szokuje Europę zachodnią! Granice RP będą „nienaruszalne”

Polska Granice

Polska znów sprawia, że zachodni przywódcy robią wielkie oczy. Udowadniamy bowiem, że bezpieczeństwo terytorialne jest dla nas zdecydowanie ważniejsze, niż dla otwartych na oścież państw „starej” Unii Europejskiej.

Polska zapewnia, że granice kraju chce mieć „nienaruszalne”. Komenda Główna Straży Granicznej zapowiada nawet, że funkcjonariusze strzegący naszych granic zostaną wyposażeni w… granatniki. Ma to skutecznie odstraszać ewentualnych intruzów.

– Na razie jest za wcześnie żeby mówić o tym, kiedy i do jakich jednostek trafią granatniki – poinformowała PAP rzeczniczka prasowa Komendanta Głównego SG Angieszka Golias. Projekt zakładający, że Straż Graniczna będzie mogła posiadać granatniki przygotowało MSWiA.

Z rządowych danych wynika, że zakup granatników nastąpiłby w ramach budżetu Straży Ggranicznej w 2019 r. Agnieszka Golias powiedziała podadto, że wprowadzenie nowego rodzaju środków wchodzących w skład uzbrojenia tej formacji wynika z konieczności podniesienia skuteczności działań mających na celu ochronę nienaruszalności granicy.

Działania te mają na celu głównie zwalczanie przestępczości granicznej i nielegalnej migracji. W projekcie rozporządzenia wspomniano o pojawiającym się w kontekście nielegalnej migracji zagrożeniu, czyli działalności grup przestępczych.

Takie działania wydają się być jedynym rozsądnym rozwiązaniem w obliczu niekontrolowanego napływu milionów nielegalnych migrantów. Europa zachodnia wciąż się jednak łudzi, urządzając co jakiś czas burzę mózgów w Brukseli, podczas gdy przez niestrzeżone granice napływają kolejni ludzie.

Ocena: 4.6. Przez 11 osób.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Polska szokuje Europę zachodnią! Granice RP będą „nienaruszalne””

 1. Brawo !!! Jebać żydokołchoz gejropejski.

  Ocena: 5.0. Przez 2 osoby.
  Proszę Czekać...
 2. Każdy nielegalnie przekraczający granicę robi to na własne ryzyko, a obowiązkiem służby granicznej jest strzec granic czyli m.in. strzelać do nielegalnie ją przekraczających. Tu nie ma żadnej dyskusji, bo obrona granic to jest jedno z najważniejszych zadań państwa. Straż graniczna z odstrzelonych nielegalnie przekraczających granicę w ogóle nie powinna się tłumaczyć. Wprost przeciwnie, nagrody być powinny za odważną zdecydowaną służbę czyli skuteczną służbę.
  Polska ma być Polską i ma strzec polskich granic, żadnego rozmydlania.

  Ocena: 4.5. Przez 15 osób.
  Proszę Czekać...
 3. jak mityczne prawa człowieka ;p

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.