Międzynarodowy bój o bogactwa naturalne znajdujące się w Polsce

Polska wojna o bogactwa naturalne

Ropa, gaz, złoto, diamenty czy srebro to złoża, o które nie raz wszczynano wojny i mordowano dziesiątki a nawet setki tysięcy ludzi. Podobnie jest i dziś, wystarczy tylko wspomnieć kontynent Afrykański, który jest bogaty w wiele złóż naturalnych. Mało tego na terenie Afryki występują kopalnie złota i innych cennych kruszców, dlaczego więc kontynent ten stanowi centrum biedy i upadku tego, co ludzkie? Stanowi centrum licznych wojen domowych i regionalnych konfliktów?

Dzieje się tak, dlatego ponieważ Francja, USA, Niemcy czy Hiszpanie i Portugalczycy trzymają rękę na owych surowcach, eksportując je do swoich krajów i nie pozostawiając praktycznie nic rdzennym mieszkańcom Afryki. Oficjalnie prowadzone są składki, zbiórki charytatywne, ONZ nieustannie nawołuje do wspierania tego kontynentu, kiedy z drugiej strony wysysa się z niego ile tylko można. Jest to zwykła hipokryzja, ponieważ wystarczyłoby, aby wyżej wymienione państwa zdjęły swoją łapę z wielu krajów Afryki a ten kontynent z czasem odrodziłby się na nowo. Niestety pieniądze na to nie pozwolą a w zasadzie pogoń za bogactwami.

„Polskie rządy” przez 25 lat nie zarządziły nawet INWENTARYZACJI BOGACTW NATURALNYCH POLSKI. Jakoś nie miały na ten cel pieniędzy.
„Polskie rządy” przez 25 lat nie zarządziły nawet INWENTARYZACJI BOGACTW NATURALNYCH POLSKI. Jakoś nie miały na ten cel pieniędzy.

Piszemy o tym dziś nie bez powodu, otóż nasz kraj może w przyszłości być bogatszy niż sam Kuwejt i bardziej dostatni niż Arabia Saudyjska, dlaczego? Otóż według licznych badań, które zostały w dużej mierze utajnione okazuje się, iż na terenach Polski znajduje się nie tylko gaz łupkowy, ale i ropa czy gaz. Mało tego to tłumaczy, dlaczego w ostatnich latach na gwałt wyprzedawano Polską ziemię za bezcen, wyganiano miliony Polaków z kraju do pracy za granicą. To wszystko ma na celu wynarodowienie naszego Państwa i tych ziem w sercu Europy.

Bogactwa naturalne Polski
Bogactwa naturalne Polski

Dalej nastąpi już tylko eksploatacja i nieustanne korzystanie z bogactw, które notabene należą się nam, narodowi Polskiemu. Drodzy Czytelnicy czy Pamiętacie niedawną wypowiedz kanclerz Niemiec o tym, iż wojska Niemieckie muszą pozostać w Polsce? To właśnie między innymi, dlatego muszą tutaj pozostać. O tych złożach i bogactwach, jakie kryją się w ziemi Narodu Polskiego pisał już w roku 2009 Alef Stern, z jego notatekmożemy między innymi dojść do wniosku, że cała gra i walka wielkich tego świata toczy się o nasz kraj a konkretnie ziemię leżące w sercu Starego Kontynentu.

Dlatego nie dziwmy się, że w ostatnich miesiącach, odkąd doszło do zmiany władzy w Polsce, na terenie całej Europy a w szczególności na terenie UE, organizowana jest masowa nagonka na Polaków i Polskę. Mało tego, przez zaprzedanie pewnych elit, wstrzymany został szybki rozwój naszego kraju oraz całego społeczeństwa. W szczególności nasz zachodni sąsiad pragnie, aby Polska nigdy nie była silna, by już na zawsze pozostała wasalem Niemiec.

Według niektórych specjalistów, tutaj możemy między innymi wymienić Pana Profesora Andrzeja Łodzińkskiego, na terenie III RP znajdują się złoża takich surowców jak węgiel kamienny oraz brunatny, fosforyty, ropa naftowa, sól potasowa, gaz ziemny oraz gaz łupkowy, sól kamienna, żelaza, siarka, miedz oraz cynk i ołów. To jeszcze nie wszystkie, jednak te najważniejsze. Jeżeli dziś zapytalibyśmy zwykłego przechodnia o Polskie bogactwa mineralne to z pewnością usłyszelibyśmy odpowiedz węgiel kamienny oraz sól, a co z resztą? No właśnie, elity Europejskie nie chcą, aby Polacy zostali uświadomieni, co do wartości, jaką mają pod swoimi stopami.

Teraz powróćmy nieco do przeszłości a konkretnie do czasów PRL. W roku 1971 Edward Gierek zainicjował prace poszukiwań geologicznych na terenie Polski. Prace potrwały kilka lat a raport został ukończony w roku 1985. Okazało się, iż na terenie naszego kraju nie ma zbyt wielu złóż, a jeżeli już są to głównie węgiel. I tutaj warto zauważyć drobny szczegół, o którym się nie wspomina. Prace obejmowały poszukiwanie złóż tylko do głębokości czterech kilometrów, ponieważ Sowieci zakazali poszukiwań na większej głębokości. Zatem dlaczego? Czyżby obawiali się, że Polacy dokopią się do naturalnego bogactwa?

Polska według wielu geologów i badaczy leży na ogromnych złożach ropy i gazu. Dzieje się tak, dlatego ponieważ ogromny kompleks skał porowatych nasączony ropą i gazem ma swój początek w Zatoce Perskiej a kończy się pomiędzy Norwegią i Szkocją na morzu Północnym, jednak swoją kumulację osiąga nie gdzie indziej a na terenach należących do Państwa Polskiego. Dlatego od dziś spoglądajmy nieco z innej perspektywy na wydarzenia polityczne w Europie, spoglądajmy na nie przez pryzmat bogactw znajdujących się pod naszymi stopami.

Dlaczego Polacy żyją w nędzy i biedzie, skoro Polska jest najbogatszym państwem w Europie/bursztyn. wegiel kamienny, ropa, gaz, metale i kamienie szlachetne, miedź, nawet złoto, itd… ?

źródło:  globalne-archiwum.pl

6
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
KazikKukibikdDarekLol Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kuki
Gość
Kuki

Dlatego nie dziwmy się, że w ostatnich miesiącach, odkąd doszło do zmiany władzy w Polsce, na terenie całej Europy a w szczególności na terenie UE, organizowana jest masowa nagonka na Polaków i Polskę.
hahaha ty jesteś jebnięty, idż poszukaj jakiegoś specjalisty bo na spychotropy już zapoóżno. Jestem emigrantem zarobkowmy od przeszło 10 lat i z takimi bzdurami spotykam się tylko u nas w kraju no jakaś masakra. Kto ci wyprał mózg? Ten mały karakan co zapina koty?

Kazik
Gość
Kazik

Ale jesteś tępy, to pozostań jako imigrant bo z takim plytkim myśleniem powinieneś co najwyżej pozostać w Niemcach i pracować na złodziej

bikd
Gość
bikd

A złoty pociąg ? Tam są ponoć całe wagony złota

Lol
Gość
Lol

A co z olbrzymimi złożami uranu w okolicach Kowar które rosjanie eksploatowali do lat 80 ?

Darek
Gość
Darek

Wydobyłi i nie ma. Ale cała resztę można wskrzesić albo stworzyć nowe. Np mamyspore spore pole do popisu przy geotermii

daroo
Gość
daroo

Lecz się koleś !!! najlepiej na nogi bo na główkę już za późno