Przez Polskę tego roku przejdzie wiele tornad i gwałtownych burz co spowoduje klęskę nieurodzaju

Amerykańscy meteorolodzy ostrzegli przed klęskami, które czekają nas tego lata. Gwałtowne nawałnice z gradem i tornada będą raz po raz przechodzić nad całą środkową Europą – od Francji przez Niemcy i Czechy – po Polskę – zaalarmowali synoptycy z  AccuWeather. U nas i u sąsiadów zza Odry sytuacja ma być najgroźniejsza.

Według ekspertów, temperatury w Polsce nie będą wprawdzie zbyt wysokie, ale kilka razy uderzy w nas fala upałów z południa. O wiele gorzej wygląda sytuacja z burzami i tornadami – te mają nas nękać niemal nieustannie, szczególnie w lipcu i sierpniu, przede wszystkim w Polsce zachodniej.

Najbardziej prawdopodobny czas wystąpienia tornad – wczesne popołudnie i wczesny wieczór. Wśród najbardziej zagrożonych dużych miast meteorolodzy z USA wymieniają Monachium, Pragę i Wrocław.

Równie groźne ostrzeżenie wydano dla Europy południowej – szczególnie dla Włoch i Bałkanów. Tam z kolei tego lata ma nastąpić fala morderczych wręcz i długotrwałych upałów, które spowodują klęskę suszy i zagrożą plonom.

“W całej Europie Południowej należy oczekiwać długiego, gorącego lata. Okresy z ekstremalną temperaturą, znacznie wyższą niż zwykle, nastąpią we Włoszech i na Bałkanach. Mogą paść rekordy temperatury” – przewiduje Starszy Meteorolog AccuWeather Alan Reppert.

W tej sytuacji temperatura +32 C będzie tam uznawana za normalną między kolejnymi uderzeniami gorąca. Problemem będzie też brak opadów. “Dodatkowo Bałkanom zagrozi smog i problem z niską jakością powietrza” – ostrzega inny ekspert Tyler Roys.

Widmo drastycznego spadku produkcji rolnej grozi też Ukrainie. “Dla prawie całej Ukrainy spodziewamy się suszy, która może zniszczyć plony. W połączeniu ze stratami, które powodują chłody późną wiosną może to doprowadzić do deficytu zbóż i wzrostu cen żywności w całej Europie” – ostrzega Roys.

Francji, Niemcom i Szwajcarii dodatkowo zagrażają tego lata gwałtowne powodzie po nawałnicach, a Hiszpanii i Portugalii – wielkie pożary z powodu suszy. Pomijając już pożary od piorunów, wilgotna zima i wiosna bardzo pobudziły tam wegetację, a w końcu lata ta bujna roślinność w wielu regionach będzie wyschnięta na wiór.

Najlepsze prognozy są dla Wysp Brytyjskich – co prawda będzie tam dość chłodno, ale za to ani nawałnice, ani tym bardziej długotrwała susza Wielkiej Brytanii i Irlandii tego lata nie grożą.

źródło: Reporters
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Przez Polskę tego roku przejdzie wiele tornad i gwałtownych burz co spowoduje klęskę nieurodzaju”

 1. Ja nie wiem jak patrze na powyzsze komentarze ile w tej mapie bylo prawdy ale jak tak popatrzec na to co sie do tej pory dzialo i dzieje szczegolnie z tymi upalami to nawet sie prognozy sprawdzily a i gwaltowne burze sie przewinely przez Polskie i Niemcy

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ja nie wiem jak patrze na powyzsze komentarze ile w tej mapie bylo prawdy ale jak tak popatrzec na to co sie do tej pory dzialo i dzieje szczegolnie z tymi upalami to nawet sie prognozy sprawdzily a i gwaltowne burze sie przewinely przez Polskie i Niemcy

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. A mi wyrosnie rog na czole
  A od kiedy to zydo-masonsko-iluminacka-masa ma cos wiarygodnego do powiedzenia?
  Dzieci to moze lykna ja nie?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Cisza przed burza

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Nie wiem jaki za przeproszeniem baran to pisał, ale w tym komunikacie na stronie accuweather ani razu nie przewinęło się słowo Polska, Wrocław.
  Nie siejcie paniki. OGARNIJCIE SIĘ!!!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Poza tym oklaski dla grafika, który dołożył resztę Europy
   NIE POZDRAWIAM !!!

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.