Do Polski dotarła epidemia grypy

Epidemia grypy Polska

W ostatnich dniachw Polsce zapada na grypę około 250 tysięcy osób w ciągu tygodnia. Zakład epidemiologii Państwowego Zakładu Higieny potwierdza, że z powodu grypy w Polsce doszło już do 7 przypadków śmiertelnych.

3 osoby zmarły w Krakowie, 3 na Śląsku i 1 w województwie kujawsko-pomorskim. Problem z tą chorobą mają też nasi sąsiedzi. W Czechach doszło z tego powodu do 50 zgonów, a w Niemczech aż do 136.

Czy można mówić o epidemii grypy w Polsce?

Sezon grypowy w pełni. W okresie od 16 do 22 lutego zarejestrowano w Polsce ogółem 269 282 zachorowania i podejrzenia zachorowań na grypę. W całym sezonie odnotowano już 7 zgonów – informuje Państwowy Zakład Higieny.

Zgodnie z najnowszym komunikatem PZH średnia zapadalność w tym okresie wynosiła 100,3 na 100 tys. ludności. Jest to najwyższy poziom w sezonie 2017/2018.

Do szpitali z powodu grypy lub podejrzenia tej choroby w badanym okresie skierowano ponad 1000 osób.

Grypa – najczęstsze objawy

Zaleca się, by zgłosić się do lekarza przy wystąpieniu objawów takich jak gorączka, bóle głowy, bóle mięśniowo-stawowe, kaszel, ból gardła lub duszność. W przypadku podejrzenia lub rozpoznania grypy nie należy chodzić do pracy i pozostać w domu. To zmniejsza ryzyko groźnych powikłań.

Grypa zwykle atakuje nagle i wywołuje silną gorączkę, często powyżej 39 stopni Celsjusza. Objawia się bólami mięśni, stawów oraz głowy. W przeciwieństwie do przeziębień, w czasie grypy rzadko występuje katar, bardziej charakterystyczny dla niej jest natomiast suchy męczący kaszel. Grypa może mieć również przebieg bezobjawowy lub z niewielkimi objawami.

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
alaampersant33poiuytrewqkeri Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ala
Gość
ala

WITAMINA C TO PODSTAWA. I ODPOCZYNEK W DOMU. Pamiętajmy o właściwym odżywianiu gdy jesteśmy zdrowi, zdrowe jedzenie nie musi być drogie i pamiętajmy, że Vit. C nie magazynuje się, trzeba zadbać o nią na każdy dzień, jej braki sprawiają, że łapiemy infekcje. Myśl / przeciwdziałaj, gdy jesteś zdrowy – to jest pierwszy i najważniejszy krok. Ja pije syrop konopny z Rokitnikiem (dokładnie rok), to nie choruję – nie przeziębiam się, nie mam kaszlu, nie boli nie gardło. Wcześniej notorycznie się przeziębiałam, miałam ogromny katar, który ciągnął się przez dwa tygodnie. Przez ten rok byłam chora tylko raz, ale tego nawet… Czytaj więcej »

ampersant
Gość
ampersant

Co jest, nowoczesna cywilizacja nie może wytępić wirusa, czy po prostu nie chce?

33
Gość
33

Polecam zacząć wcześniej się kurować od czasu do czasu witaminami w proszku jak Wit. C , MSM itp. . Szczepionki , chemtrails, lekarze wypisujący na karteczkach niby leki , robią swoje zatruwaniem społeczeństwa .

poiuytrewq
Gość
poiuytrewq

ja to już kaszle z 4 miesiąc ale leków nie biorę tylko naturalne leczenie w tamtym roku tez ze 4 miechy mnie trzymało i żadne antybiotyki etc nie pomagały …?

keri
Użytkownik
keri

Umierają na grypę zaszczepieni przeciw grypie. Pracownicy domów starców doskonale wiedzą, że po szczepieniach podopieczni padają jak muchy. Osoby zaszczepione zarażają innych.

rat
Gość
rat

Takie małe info, polecam poszukać.Szpitale wprowadził zakazy odwiedzin na wszystkich oddziałach, na dzień obecny w samym Szczecinie jest 5 ofiar śmiertelnych (i piszę tylko o 1 szpitalu), co przykre, będzie więcej, Nie,cy i Czechy w okolicach 150 już, infa mam troszkę bardziej świeże bo codziennie jestem w przynajmniej jednym szpitalu smutne.