Polski survival mieszka we własno wybudowanej ziemiance

Polski survival mieszka w ziemiance63-letni pan Jan mieszka w ziemiance wykopanej w skarpie jaru w zgierskim Lesie pod Dąbrówkami. Ma niewielką rentę chorobowa więc praktycznie na nic nie starcza więc musi sobie radzić sam.

Ziemianka wykopana jest w lesie, w której mieszka. Jej wymiary to 2 na 2 metry i tylko półtora metra wysokości. Nie można się tam wyprostować, ale nie przeszkadza to jej mieszkańcowi. Na skromne wyposażenie składa się plastikowa miska do mycia, radio tranzystorowe i świeczka. Jama wyłożona jest płytami wiórowymi, które izolują od przenikliwego zimna.

Polski survival mieszka w ziemiance

Jednak kiedy przyjdą mrozy, taka ochrona to może być zbyt mało, by nie zamarznąć. Dlatego bezdomnego Jana często odwiedzają strażnicy miejscy, policjanci i pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu. Próbują przekonać go, by na zimę przeniósł się do schroniska. Niestety bezskutecznie. Pan Jan nie boi się zimy i średniowiecznych warunków.

Polski survival mieszka w ziemiance

– Wodę czerpie z pobliskiego źródła rzeki Malinki, a jedzenie i nową, grubą kołdrę kupił właśnie za rentę – opowiada na łamach „Expressu Ilustrowanego”

polski survival

– Kiedy po informacji jednego z mieszkańców dotarliśmy do niego po raz pierwszy, zachowywał się spokojnie. Wiemy, że 8 lat przesiedział w więzieniu we Wronkach. Wcześniej mieszkał w bloku przy ul. Cezaka. Mieszkanie pewnie mu przepadło po tylu latach nieobecności.

Mieszka w lesie w polsce
Polski survival ma charakterystyczny wygląd – długą siwą brodę. Nie chce korzystać z pomocy, ani przenieść się do schroniska. Wodę czerpie z pobliskiego strumienia, a na jedzenie wystarcza mu skromna renta, czasem coś upoluje a czasem nazbiera.

Sytuacja ta pokazuje, że w czasach nowoczesności i dobrobytu można przetrwać w ciężkich niesprzyjających warunkach. Nie każdy potrafił by sobie w ten sposób poradzić i wytrzymać psychicznie. Obecnie Ziemia ma bardzo dużo zagrożeń, które mogą zmusić tych co przeżyją do takiego trybu życia. Zastanów się czy dał byś radę, czy podołał byś takiemu wyzwaniu, czy Twoja psychika by nie ucierpiała??

Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Polski survival mieszka we własno wybudowanej ziemiance”

 1. „Średniowieczne warunki”? W średniowieczu ludzie bynajmniej nie żyli pod ziemią i w znacznie lepszych warunkach. Ten człowiek raczej długo nie pożyje „w ziemi”, obstawiam że miarą tego „surwiwalu” jest brak higieny, zarazki, mróz, wilgoć, proponuje autorowi tego wpisu odwiedzić to miejsce w czasie mrozu, jestem przekonany że albo będzie puste, albo dokona okropnego odkrycia, to nie jest surwiwal, owe pojęcie tutaj nie pasuje, lepszym by było „skrajna nędza”. Pozdrawiam

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Co on ma na nosie?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. Trochę szkoda faceta, ale sam wybrał. Też bym tak zrobił, jakbym miał się bić z menelami i ćpunami na dworcu o jakiś karton.
  Nie powinno się człowieka niepokoić. Nie po to zaszył się w lesie, by opędzać się od straży miejskiej i urzędasów.

  Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
  Proszę Czekać...
  1. Mylisz się w średniowieczu dużo ludzi mieszkało w ziemiankach. W brew naszym wyobrażeniom w ziemiance jest ciepło. Facet ma wiedzę i łeb na karku, ja też wybrałabym ziemiankę niż brud i smród alkoholików w ośrodku dla bezdomnych.

   Ocena: 5.0. Przez 1 osobę.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.