Do Polski zbliżają się wichury. Wiatr osiągnie prędkość 120 km/h

W ostatnie trzy dni tygodnia będzie bardzo niebezpiecznie. Wysoka aktywność niżów z nad Atlantyku przyniesie gwałtowne ocieplenie i wiatr, którego prędkość dojdzie do 120 km/h a miejscami może dojść do jej przekroczenia.

Przyczyną tak gwałtownej zmiany pogody będzie ogromna różnica ciśnienia. Przewiduje się, że w sobotę pomiędzy skrajnymi układami barycznymi różnica ciśnienia przekroczy nawet 70 hPa.

Czwartek

Już dzisiaj siła wiatru przybierze na sile. Najsilniej w dniu dzisiejszym będzie wiać na Górnym Śląsku południowej części woj. łódzkiego oraz na Podkarpaciu, gdzie wiatr średni osiągnie 35-45 km/h, a porywy do 60-80 km/h. Na pozostałym obszarze kraju nie powinien przekroczyć 60 kilometrów.

Piątek

Pierwszego uderzenia silnego wiatru spodziewamy się w piątek. Na początku dnia będzie się wahał między 45-55 km/h. W drugiej części dnia zacznie się nasilać. Silny wiatr wiejący z prędkością 100 kilometrów zaatakuje północ Polski .Na obszarze Wielkopolski, Ziemi Lubuskiej, Dolnego Śląska (tutaj porywy 70-80 km/h) oraz Pomorza najmocniej będzie wiać około 15-17, zaś w Małopolsce, Górnym Śląsku, w centrum i Kujawach między 18 a 20godziną.

Sobota i niedziela

Najgroźniej będzie w nocy z soboty na niedzielę. Ciśnienie będzie bardzo gwałtownie spadać. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że podczas przechodzenia konwekcji wiatr osiągnie w porywach od 100 do 120 km/h, miejscami może dojść do przekroczenia 120 km/h, możliwe są także opady gradu.

Bardzo mocno ma wiać przez całą noc z soboty na niedzielę, ale w niedzielę w ciągu dnia wiatr systematycznie powinien tracić na sile.

Wichury w Polsce

Towarzyszący orkanowi silny wiatr może doprowadzić do wielkich  zniszczeń. Nie obejdzie się na pewno bez wyrwanych drzew z korzeniami, zerwań linii energetycznych oraz zerwanych dachów.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.