Za pomocą tych narzędzi można kontrolować zachowanie

Trwająca w czasach zimnej wojny rywalizacja, podczas której po przeciwnych stronach barykady stanęły Stany Zjednoczone oraz Związek Radziecki, nie ograniczała się wyłącznie do wyścigu zbrojeń konwencjonalnych. W tle rozgrywał się pojedynek, podczas którego testowano instrumenty, które mogłyby służyć m.in. do psychomanipulacji i zdalnego wpływania na zachowanie ludzi.

Nie, to nie jest kolejna absurdalna teoria spiskowa, służąca do straszenia maluczkich. To efekt prac naukowców z Biblioteki Uniwersytetu Cornell, którzy przeanalizowali tysiące dokumentów i ogólnodostępnych publikacji. Analiza, którą przeprowadzili naukowcy, dotyczyła prac prowadzonych przez rosyjskich naukowców w latach 1917-2003. W tym samym czasie swoje działania realizowały też Stany Zjednoczone. Zdaniem badaczy, to co wyprawiali naukowcy z obu krajów, zahacza momentami o sferę znaną wyłącznie z filmów fantastycznonaukowych.

Wśród zagadnień, które znalazły się w polu zainteresowań ekspertów ze Związku Radzieckiego, wymienić należy przede wszystkim: wpływ emisji słabych i silnych wiązek elektromagnetycznych na obiekty biologiczne czy splątanie kwantowe w systemach makroskopowych. Spore nakłady przeznaczane były też na eksperymenty psychotroniczne. Tylko na badania związane z tym ostatnim obszarem, przeznaczono – według różnych szacunków – równowartość od 500 milionów do 1 miliarda dolarów.

W eksperymenty, o których w swoim sprawozdaniu raportują amerykańscy naukowcy, zaangażowani byli działający w Związku Radzieckim pracownicy służb takich jak: OGPU (operująca z Związku Radzieckim policja polityczna) oraz zbrodniczego aparatu represji, jakim było NKWD.

Jeszcze czasach funkcjonowania NKWD (organ ten działał w latach 1917-1946), realizowano projekty doświadczalne, podczas których więźniom podawano substancje psychotropowe, mające wpłynąć na stan psychiczny osoby poddanej kontrowersyjnej terapii.

Szczytowy moment w zakresie realizacji doświadczeń, podczas których badano w Związku Radzieckim możliwości oddziaływania na ludzką psychikę oraz zmieniania funkcji mózgu, przypadł na lata 60. i 70. ubiegłego wieku. Przedstawiciele obu krajów doskonale zdawali sobie zresztą sprawę z faktu, że ewentualne sukcesy odniesione na tym polu, dałyby jednemu z wrogo nastawionych do siebie mocarstw dużą przewagę. Dlatego z jednej i drugiej strony wykonywano też szereg działań o charakterze wywiadowczym, które miały przybliżyć kulisy eksperymentów, które prowadziły podmioty zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Związku Radzieckim – poinformował serwis RT.com, powołując się na sprawozdanie naukowców z Biblioteki Uniwersytetu Cornell.

W Stanach Zjednoczonych wielkie kontrowersje wzbudziły eksperymenty, które prowadziło CIA. Chodzi przede wszystkim o niesławny program, znany jako MKUltra, podczas którego sprawdzano możliwości przejęcia kontroli nad ludzkim mózgiem, sterowania zachowaniem wybranych osób, a także wpływu różnych substancji chemicznych na ich mentalność. Wiele takich eksperymentów przeprowadzono na zwykłych, amerykańskich obywatelach, którzy nie mieli pojęcia, na jakie niebezpieczeństwo są narażani.

„W minionych latach amerykańscy naukowcy potwierdzili możliwość wpływania na funkcje układu nerwowego, np. poprzez działanie słabego pola elektromagnetycznego, jak zresztą wcześniej twierdzili radzieccy naukowcy. Siły działające na obiekt w takiej przestrzeni mogą wywoływać halucynacje akustyczne czy obniżać wrażliwość ludzi i zwierząt na niektóre bodźce, tak aby przerwać procesy tworzenia oraz przechowywania informacji w mózgu” – można przeczytać w pochodzącym z 1982 r. dokumencie, opublikowanym w magazynie „Science”.

W błędzie są jednak ci, którzy sądzą, że podobne eksperymenty zostały przerwane wraz z momentem, gdy polityka zimnowojenna odeszła do lamusa. Działania ukierunkowane na poszukiwanie metod manipulowania świadomością to także domena ośrodków badawczych, działających współcześnie na terenie Stanów Zjednoczonych i Rosji.

Obecnie, mimo że oficjalnie badania takie w Rosji nie są prowadzone, na terenie kraju może pracować nawet 500 naukowców, którzy wyspecjalizowali się w badaniach psychotronicznych.

Wielu komentatorów zwraca też uwagę na wypowiedzi rosyjskich polityków, które wskazywać mogą, że kontrowersyjne eksperymenty wykonywane są także współcześnie.

„Rozwój broni opartej na odkryciach w dziedzinie fizyki, takiej jak: broń wiązkowa, broń geofizyczna, broń genetyczna czy broń psychofizyczna i podobne, to część państwowego programu zamówień zbrojeniowych, przeznaczonego do realizacji na lata 2011-2020” – powiedział w ubiegłym roku ówczesny minister Anatolij Sierdiukow, cytowany przez serwis „The Inquisitr”.

Zachwycony pomysłem wzbogacenia rosyjskiego arsenału o broń psychofizyczną jest wiceprzewodniczący Dumy Władimir Żyrinowski, który stwierdził, że pozwoli ona Rosji przejąć kontrolę nad światem. „Dzięki niej zniszczymy każdą część planety w ciągu 15 minut. Bez wybuchów, bez laserów, ale po cichu i spokojnie. Całe kontynenty zostaną uśpione na zawsze. I tyle”- powiedział znany rosyjski polityk, który już wcześniej groził światu zagładą.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Za pomocą tych narzędzi można kontrolować zachowanie”

 1. Każda technologia wymaga dopracowania i testów ostateczne na ludziach
  Amerykanie przechodzą samych siebie we wdrażaniu na swym gruncie projektów manipulacyjnych psychiką.

  Amerykanie wcale z tym się się nie kryją, gdyż zwykły człowiek nie jest wstanie zrozumieć działanie takiego urządzenia, najpopularniejsze i jawne z tych urządzeń jest to „LRAD” używane w służbach granicznych i policji

  Jest to urządzenie mikrofalowe 95GHz które wpływa na różne bodźce czuciowe człowieka, urządzenie sprawia ból pieczenie ,palenie i głos w głowie „głos boga”.

  Inne urządzenia w użyciu amerykanów to między innymi HARRP, zasada jest prosta emitowanie dwóch częstotliwości nośnych z przesunięciem pomiędzy sobą o szerokości modulacji, dwie częstotliwości dają zmiksowaną trzecią częstotliwość i to ta wpływa na ludzi.

  Rozbudowany system manipulacyjny ludźmi w USA to system „GWEN Towers”
  Oficjalnie używany do komunikacji z łodziami podwodnymi

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.