Do prawdziwej tragedii doszło w województwie pomorskim. Dwa pociągi zderzyły się ze sobą. Pierwsze doniesienia mówią o rannych.

Z informacji jakie uzyskały media wynika, że pociąg osobowy zderzył się na Pomorzu z pociągiem towarowym. Do wypadku doszło w rejonie Smętowa Granicznego (województwo pomorskie), niedaleko Kwidzyna, po godzinie 22. wieczorem.

Pierwsze ustalenia mówią o tym, że pociąg osobowy TLK Pogoria relacji Gdynia – Bielsko-Biała wjechał w skład towarowy. Z kolei z informacji jakie przekazała mediom rzecznik prasowy KPP Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim wynika, że co najmniej dziesięć osób odniosło obrażenia.

Na miejscu szybko pojawili się ratownicy i staż pożarna. Obecny jest także śmigłowiec ratownictwa medycznego.

 Pierwsze, co zrobiliśmy, to ludziom dostarczyliśmy wodę, ludzie zostali posegregowani, małe dzieci poszły do domostw. Osoby, które chcą, mogą skorzystać z pomocy w urzędzie gminy. Otwarty jest urząd gminy, otwieramy również świetlicę wiejską, otwarty jest bar i za chwilę otworzymy również sklep spożywczy – powiedziała wójt gminy Smętowo Graniczne Anita Galant w rozmowie z mediami.

 

źródło: pikio.pl

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o