Ponad połowa Rosjan twierdzi że wybuchnie III Wojna Światowa

III wojna światowa

Ponad połowa Rosjan dostrzegła zagrożenie związane z III wojną światową z powodu Syrii.

Ponad 50% Rosjan dostrzega zagrożenie związane z wybuchem III wojny światowej ze względu na sytuację w Syrii. Świadczą o tym wyniki ankiety przeprowadzonej przez Centrum Lewada.

Respondentów zapytano, czy obawiają się, że obecne zaostrzenie stosunków Rosji z Zachodem z powodu Syrii może przerodzić się w III wojnę światową.

Duże obawy zadeklarowało 16% respondentów, kolejnych 41% stwierdziło, że istnieją pewne obawy.

Naukowcy zapytali także Rosjan, czy śledzą wydarzenia w Syrii. Niemal jedna trzecia z nich (31%) stwierdziła, że ​​śledzi uważnie, kolejne 55% wskazało, że wie coś o tym, co dzieje się w kraju, ale nie śledzi uważnie.

Specjalista Centrum Lewada Stepan Gonczarow wyjaśnił, że według szacunków naukowców rosnące obawy przed III wojną światową są „konsekwencją zaostrzenia konfliktu w Syrii, w tym wyglądzie, w jakim jest odzwierciedlany w mediach”. „Ponadto jest to rosnąca niestabilność i nieprzewidywalność stosunków międzynarodowych” — podkreślił socjolog.

Badanie przeprowadzono w dniach 20-24 kwietnia wśród 1,6 tysiąca osób w wieku od 18 lat w 136 miejscowościach, 52 regionach. Ankietę przeprowadzono w domach respondentów metodą wywiadu osobistego.

 

źródło: pl.sputniknews.com

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o