Potężna burza „Oceaniczna” zasypuje północną Grecję śniegiem. Miejscami leży 2 metry śniegu! Temperatury spadły o około 10 stopni Celsjusza, gdy zimny front osiadł nad Grecją w sobotę, przynosząc lodowatą zimę, która zakłóciła zarówno transport drogowy, morski, jak i powietrzny.

Silne wiatry o sile 8-9 w skali Beaufort, z porywami dochodzącymi do 10 w skali Beauforta doprowadziły do ​​anulowania wszystkich zaplanowanych wypraw promowych z portów w Pireusie, Rafinie i Lavrio w sobotę po południu, a także połączeń do Zatoki Sarońskiej. Również zamknięte są połączenia promowe Rio-Antirrio, Kyllini-Kefallonia i Kyllini-Zakynthos.

Podróże z Volos na wyspy Sporady na Morzu Egejskim zostały odwołane, a linie promowe Keramoti-Kavala-Thassos, Alexandroupolis-Samothrace zostały zamknięte.

Materiały wideo doskonale pokazują z jakim kataklizmem zimowym zmaga się Grecja:

Zła pogoda wpłynęła również na transport drogowy w północnej Grecji, gdzie władze zakazały pojazdom o masie przekraczającej 3,5 tony korzystania z autostrad. Duże pojazdy nie potrafią sobie poradzić bez łańcuchów na kołach.

To niewiarygodne, prawda?

Wyspa Samotraki jest szczególnie mocno dotknięta, według lokalnego burmistrza, który powiedział, że śnieg osiadł na całej wyspie i przekroczył jeden metr wysokości. Powiedział, że maszyny, które mają zachować czyste drogi, zostały zmuszone do przerwania pracy przy zamieci, która zmniejszyła widoczność i uczyniła pracę niebezpieczną. Na wyspie dalej obowiązuje stan wyjątkowy po ostatnim ekstremalnym zjawisku pogodowym.

Nawet plaże stały się białe:

A co z silnymi wiatrami?

Wiele lotów samolotów zostało odwołanych żeby zapobiec katastrofie.

Kolejne anomalne zjawisko pogodowe … tym razem w Grecji!

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o