Potężne eksplozje wstrząsają Syrią! USA, Wielka Brytania i Izrael atakują! (WIDEO,FOTO)

Kilka syryjskich baz wojskowych jest zniszczonych przez atak rakietowy w prowincjach Hama i Aleppo, wynika z raportu lokalnej telewizji.

Syryjska agencja informacyjna Sana poinformowała, że w pobliżu miast Hama i Aleppo można zobaczyć potężne wybuchy.

Potężne eksplozje wstrząsają Syrią

„Skład broni 47. brygady syryjskiej armii został zaatakowany w pobliżu Hamy. W rezultacie doszło do potężnych eksplozji i poważnego pożaru „, powiedziała syryjska telewizja. Według Surya TV Channel pozycje armii syryjskiej zostały zaatakowane precyzyjnymi rakietami.

Wcześniej telewizja państwowa stwierdziła, że ​​kolejne wybuchy były słyszane w wiejskiej prowincji Hama a władze prowadzą dochodzenie w tej sprawie.

Film pokazuje eksplozję w składzie amunicji 47. brygady Armii Arabskiej na południu Hama po starcie Izraelskiego Air Force. Izrael może być odpowiedzialny za atak, według Haaretza. Izrael powiedział, że zniszczy rosyjskie systemy S300

Aktualizacja 1

18 Irańczyków, w tym czołowy oficer, zginęło

Państwowe media mówią, że siły amerykańskie i brytyjskie rozpoczęły ataki na Hamę i Aleppo z bazy wojskowej w północnej Jordanii; co najmniej 26 osób zostało zabitych.

Aktualizacja 2

„Nieprzyjacielskie rakiety” uderzają w syryjskie bazy i powodują trzęsienie ziemi o sile 2,6 magnitudo.

Aktualizacja 3

Syryjskie źródła opozycji stwierdziły, że atak zadał ciężkie straty armii syryjskiej i ich sojusznikom Irańczykom. Głośne eksplozje były również słyszane w irańskiej bazie Nahar al-Bard, około 60 kilometrów na północny zachód od Hama.

Iran i Rosja, które również mają swoje siły w Syrii, są najbliższymi sojusznikami prezydenta Syrii Baszara Assada.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o