Potężne pęknięcia ziemskiej magnetosfery po burzy magnetycznej

Wybuch został zarejestrowany w czerwcu 2015 roku po wielkim wyrzucie obłoku plazmy przez słońce. Uderzyła w ziemię z prędkością około 2,5 miliona kilometrów na godzinę.  Sytuacja może się powtórzyć a wtedy Ziemia będzie bezbronna.

Nasza ochrona przed promieniowaniem zewnętrznym  zniknęła w 2015 roku, w oparciu o analizę danych pochodzących z Indii WINOGRONA-3 teleskopu mion , najbardziej wrażliwego systemu monitorowania promieniowania kosmicznego na świecie.

Skutki burzy słonecznej spowodowały kompresję pola magnetycznego Ziem co prowadzi do ogromnych geomagnetyczne anomalii atmosferycznych .

Potężny wybuch energii słonecznej trwał ponad dwie godziny. Skutkiem jego były bardzo duże zakłócenia radiowe, GPS jak i problemy w prawidłowej dostawie prądu na kilku kontynentach.

Nowe dane wskazują na przejściowe osłabienie tarczy magnetycznej Ziemi oraz zagrożenie życia astronautów jak i ludzi na Ziemi.

Oto film o tym imprecedent burzy:

pole magnetyczne występujące naturalnie wewnątrz i wokół Ziemi. Odpowiada ono w przybliżeniu polu dipola magnetycznego z jednym biegunem geomagnetycznym w pobliżu geograficznego bieguna północnego i z drugim biegunem geomagnetycznym w pobliżu bieguna południowego.

źródło: strangesounds.org

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Potężne pęknięcia ziemskiej magnetosfery po burzy magnetycznej”

  1. Jak magnetosfera może być pęknięta ? debilne stwierdzenie

    Czy magnetosfera jest materialna ? czy to pole magnetyczne ziemi ?
    trochę logiki !!!

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.