Potężne trzęsienie ziemi w Chile. Póki co odwołano alarm o tsunami

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,6 nawiedziło w niedzielę południowo zachodnie Chile. Początkowo służby wydały ostrzeżenie o tsunami, ale po pewnym czasie odwołano alarm. Są straty materialne.

Hipocentrum wstrząsu znajdowało się na głębokości 34,6 kilometrów, w odległości 225 km na południowy zachód od miasta Puerto Montt.

W tym obszarze ostatnio dochodzi do bardzo wielu trzęsień ziemi

Apel do mieszkańców

Początkowo informowano o możliwości pojawienia się tsunami. Fale – jak podawało centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku (PTWC) – mogły stanowić zagrożenie w promieniu około tysiąca kilometrów od epicentrum wstrząsu.

Z regionu Los Lagos ewakuowano 4 tysiące osób.

Później ostrzeżenie przed tsunami zostało wycofane. Służby jednak radzą, aby monitorować sytuację w regionie Los Lagos.

Chilijskie służby ratownicze podały, że nie ma rannych ani ofiar śmiertelnych trzęsienia. Są natomiast straty materialne. Zniszczeniu uległa m.in. droga w Tarahuin, na wyspie Chiloe, która leży przy środkowym wybrzeżu Chile.

Puerto Montt leży na południu Chile, nad zatoką Ancud na Pacyfiku. Według doniesień mediów, trzęsienie było odczuwalne w południowo zachodniej części Argentyny, w mieście Bariloche.

Chile jest największym na świecie producentem miedzi, ale nie ma większych kopalni w pobliżu strefy dotkniętej przez trzęsienie ziemi.

Koncern naftowy ENAP poinformował, że rafineria BioBio w południowym Chile działa normalnie.

źródło: tvn meteo
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.