Potężny kraj właśnie oficjalnie UPADŁ

z ostatnie chwili pilne

TO KONIEC. Międzynarodowe Stowarzyszenie Swapów i Deratywów ogłosiło niewypłacalność kolejnego kraju. Wszystko z powodu niespłacania przez ten kraj zobowiązań finansowych.

Komitet ISDA (Międzynarodowe Stowarzyszenie Swapów i Deratywów) składający się z największych na świecie banków, uznało Wenezuelę za kraj za niewypłacalny. Komitet podjął decyzję na skutek pojawienia się drastycznych opóźnień w regulowaniu zobowiązań finansowych, jakie zaciągnął rząd tego kraju.

Jak informują media, w głosowaniu udział wzięły AllianceBernstein, Bank of America, Barclays Bank, BNP Paribas, Citadel, Citibank, Cyrus Capital Partners, Credit Suisse International, Deutsche Bank, Elliott Management, Goldman Sachs, JP Morgan, Mizuho Securities, Pacific Investment Management oraz Societe Generale. Biorąc pod uwagę prestiż wymienionych organizacji – wyrok jest bezwzględny.

Ratingi kredytowe Wenezueli zostały obniżone do poziomu bankruta

W niedzielę upłynął 30-dniowy okres opóźnienia spłat odsetek od obligacji zapadających w 2019 i 2024 roku. Wenezuela nie dała rady spłacić 200 milionów dolarów, więc agencja S&P podjęła decyzję o obniżeniu ratingu do poziomu SD czyli „selektywnej niewypłacalności”.

Sytuacja w Wenezueli pogarsza się od kilku lat. Wszystko z powodu braku reform w tym głęboko socjalistycznym kraju oraz spadków cen ropy które spowodowały krach finansów publicznych. Gospodarka Wenezueli jest niemal całkowicie oparta na eksporcie nieprzetworzonej ropy naftowej.

To koniec Wenezueli

W czasach, kiedy o potędze państwa w pierwszej kolejności świadczy jego gospodarka – decyzja stowarzyszenia jest jednoznaczna. Możemy mówić o upadku Wenezueli. Państwo najprawdopodobniej nie uleczy się z kryzysu.

Gazeta.pl
Podziel się
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "Potężny kraj właśnie oficjalnie UPADŁ"

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Rosja upadnie następna.
Gość

Gospodarka oparta na ropie.
To teraz kolej na moskali, bo zapaśne fundusze się już kończą.

lll
Gość

a tak ciut od tematu przepowiednie głoszą że polska będzie mocarstwem … i tak mie ciekawi jak np mieliśmy szanse z grafenem ale rząd ( nie wiem czy polacy skoro tak zrobili ) uniemożliwił to właśnie , więc chyba wszystkie kraje muszą upaść żeby polska była mocarstwem bo pod takimi rządami nigdy sama z siebie się nie wybije…

ttteis77
Gość

„wszystkie państwa upadną, to kwestia czasu. Ludzie się podniosą, to też kwestia czasu. Wiele jeszcze stanie się by to na waszych oczach miało miejsce, i „nic z tym nie zrobicie” i nic z tym nie zrobicie”

Marcin
Gość

Faktycznie potężny to kraj… żenada