Powódź błyskawiczna nawiedziła Oman

Co najmniej sześć osób, w tym czterej członkowie jednej rodziny, zginęło w powodziach błyskawicznych wywołanych przez intensywne deszcze, które w ostatnich dniach uderzyły w Oman – donosi AFP, powołując się na oświadczenie lokalnej policji w piątek.

Oman powodz

Matka i jej troje dzieci zmarli, kiedy ich pojazd został zmieciony w czwartek z drogi przez wodę, która wystąpiła z brzegów rzeki w dolinie Wadi Ghul w prowincji Hamra – podała krajowa agencja OMA, cytując władze lokalne. Ojciec został odnaleziony i z obrażeniami głowy odwieziony do lokalnego szpitala.

Oman powodz

Oman powodz

Tymczasem inne dziecko utonęło w dolinie, a ciało mężczyzny – najprawdopodobniej Azjaty – odzyskali strażacy w trakcie usuwania skutków żywiołu. Wszystkie ofiary to mieszkańcy prowincji Rustaq.

Omański departament meteorologii ostrzega przed gwałtownymi burzami z ulewami, które do końca tygodnia będą występować w krajach Półwyspu Arabskiego. Nie wyklucza się kolejnych powodzi.

Oman powodz

W czerwcu 2010 r. 16 osób zostało zabitych, kiedy cyklon Phet uderzył w zatokę. Trzy lata wcześniej inny cyklon – Gonu – przeszedł przez Oman, zabijając co najmniej 49 ludzi i wywołał zniszczenia szacowane na 4 miliardów dolarów.

źródło: krolowa superstar

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.