Powódź błyskawiczna w USA

W środę na wschodzie USA doszło do powodzi błyskawicznej. W wyniku ulewnego deszczu zalanych na terenie Karoliny Północnej zostało wiele ulic i posesji. Wydano także ostrzeżenie pogodowe.

3 czerwca w miejscowości Statesville w centralnej części stanu Karolina Północna, pomiędzy godziną 11 a 16 spadło ponad 170 l/mkw. deszczu.
powodz blyskawiczna

W hrabstwie Iredell ogłoszono ostrzeżenie pogodowe przed powodzią. Alert obowiązuje do czwartku do godz. 23 lokalnego czasu.

powodz blyskawiczna

powodz blyskawiczna

Zalania, akcje ratunkowe

Powódź błyskawiczna doprowadziła do tego, że pod wodą znalazło się wiele dróg, domów, a także lokalne liceum. W wyniku ulewnego deszczu rzeka Fourth Creek wystąpiła z brzegów, zalewając okoliczne tereny i znajdujące się tam budynki.

Na jednej z ulic przecinającej ciek Fourth Creek, niezbędna była interwencja straży pożarnej z Mooresville. Aby przewieźć kilku pracowników budowlanych w bezpieczne miejsce, funkcjonariusze wykorzystali łodzie ratownicze. Policja ze Statesville poinformowała, że w środę odbyło się 18 akcji ratunkowych i 12 interwencji związanych z zalanymi samochodami.

Choć deszcz przestał padać jeszcze w środę późnym popołudniem, zdaniem władz osuszanie dotkniętego powodzią terenu może potrwać jeszcze wiele godzin.

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.