Powódź w Jemenie i Arabii Saudyjskiej zabiła ponad 40 osób

Ponad 40 osób zginęło wskutek gwałtownych burz, ulewnych opadów deszczu i powodzi w Arabii Saudyjskiej i Jemenie w ciągu ostatnich kilku dni – podaje agencja Xinhua.

Obrona Cywilna Arabii Saudyjskiej donosi, iż 18 osób poniosło śmierć podczas ulewnych deszczów, które od ubiegłego weekendu wywołują powodzie w wielu regionach kraju.

Intensywne opady deszczu w kilku częściach Jemenu doprowadziły do rozległych powodzi, które zabiły 24 osoby i spowodowały zawalenie małych zapór, w tym dwóch w prowincjach Hajj i Umrah na północ od stolicy – Sanaa – podały służby bezpieczeństwa. Ministerstwo dodało w czwartek, że 16 zostało zabitych w ciągu ostatnich 24 godzin, głównie w rejonie Omran i Hajja.

powodz

powodz

powodz

Tymczasem z oświadczenia władz Arabii Saudyjskiej wynika, że ofiary pochodzą różnych regionów kraju i obejmują m.in. Rijad, Hail, Mekkę, Medynę, Al Baha, Asir, Najran i Dżizan. Agencja Reuters podała, że uratowano 915 osób z uwięzionych przez powódź pojazdów.

Wśród ofiar są dwie osoby, którzy zginęli w czwartek rano w południowo-zachodnim regionie Jazan, która graniczy z Jemenem. Para zmarła, gdy trzy obszary, w górzystej dzielnicy zostały zalane przez wody powodziowe. Z kolei Saudyjski Czerwony Półksiężyc donosi o śmierci jednej osoby w Al Baha, ponad 300 kilometrów na północ od miasta Jazan.

Szkody materialne wywołane przez powodzie w Jemenie są bardzo duże; mętna woda zalała drogi, porywała samochody i dostała się do wielu mieszkań. Ewakuowano 15 tys. osób. Powódź zabiła setki sztuk bydła. Poza Hajj i Umrah, niezwykle silne opady deszczu w ciągu ostatnich 24 godzin odnotowano także w Sanie i południowojemeńskim porcie Aden.

źródło: krolowa-superstar
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.