Powstaje wielka i nowoczesna amia Europy

Plan powołania armii powstaje od półtora roku i pracować nad nim ma szefowa dyplomacji Unii Europejskiej Federica Mogherini. Brytyjski „Times” twiedzi, że  plan jest już gotowy. Dostęp do niego mają tylko wybrane osoby, które mogą się z nim zapoznać po oddaniu wszelkich urządzeń elektronicznych, ale mogą robić odręczne notatki.

„Times”, dotarł do zapisków jednego z dyplomatów. Według nich plany są bardzo zaawansowane i konkretne. Mówią m.in. o powłaniu wsólnego centrum dowodzenia siłami unijnymi. Dziennik twierdzi, że plan ten zostanie rozesłany dzień po referendum ws. Brexitu, oraz znajdzie się w agendzie szczytu Rady Europejskiej 28 czerwca.

unia europejska armia

The Independent” cytując rzecznika Federiki Mogherini, dementuje infromację o planach powołania wspólnej armii.

„Daily Express” podaje za popierającą wyjście Wielkiej Brytanii z Unii wiceminister obrony Zjednoczonego Królestwa, Penny Mordaunt, że Traktat Lizboński może wymuszać udział krajów członkowski UE w wspólnych działaniach wojskowych.

Wspólne europejskie siły zbrojne są w Wielkiej Brytanii oceniane jako zły pomysł, ponieważ osłabia NATO i doprowadzi do wycofania USA z angażowania się w obronę Europy.

unia europejska armia

Zgodnie z ustawą 1066 do Polski mogą wkroczyć obce wojska i prowadzić operacje zbrojne na terenie Polski, w przyszłości może to być wspomniana armia UE, która hipotetycznie może np. spacyfikować masowe protesty Polaków chcących wyjść ze struktur Unii.

źródło: kresy.pl, onet.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.