Prawie 70 cywilów zginęło w atakach rosyjskiego lotnictwa

Siły syryjskiego reżimu ze wsparciem rosyjskiego lotnictwa zintensyfikowały w ciągu ostatnich 24 godzin naloty prowadzone w strefach pod kontrolą rebeliantów i dżihadystów w Aleppo i innych rejonach na północy Syrii. Zginęło w nich prawie 70 cywilów.

Jak poinformowała w niedzielę agencja AFP, od dwóch tygodni walki koncentrują się na południu i południowym wschodzie Aleppo, ale w niedzielę rebelianci ogłosili nowe ataki na kontrolowaną przez siły rządowe dzielnicę Zahra, na zachodnich peryferiach. Aleppo jest podzielone na wschodnie dzielnice kontrolowane przez rebeliantów i dzielnice proreżimowe na zachodzie.

wojna

W ciągu minionych 24 godzin syryjskie i rosyjskie lotnictwo atakowało rebelianckie sektory Aleppo i sąsiedniej prowincji Idlib – podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, dodając, że „prowincja Idlib to rezerwa kadrowa rebeliantów”.

Według mającego siedzibę w Wielkiej Brytanii Obserwatorium w trwających do niedzieli bombardowaniach kontrolowanych przez rebeliantów części Aleppo i w prowincji o tej samej nazwie zginęło co najmniej 45 cywilów, a 22 poniosło śmierć w mieście i prowincji Idlib. Ponadto dziewięciu cywilów zginęło w zachodnim Aleppo w atakach rebeliantów.

wojna

Korespondent agencji AFP przekazał, że szczególnie intensywne naloty koncentrują się w dzielnicy Ramusa w Aleppo, od kiedy przeszła ona w ręce rebeliantów tydzień temu. Przez dzielnicę przebiegała główna droga zaopatrzenia sektorów kontrolowanych przez armię rządową. We wschodnich dzielnicach żyje ok. 250 tys. mieszkańców, a w zachodnich – ok. 1,2 miliona.

wojna

Siły reżimu i ich sojusznicy są obecnie pod presją w Aleppo po wielkiej porażce zadanej im przez Armię Podboju (koalicję sił rebeliantów z dżihadystami, w tym z dawnego Frontu al-Nusra) w południowo-zachodniej części miasta – powiedział Rami Abdel Rahman z Obserwatorium.

źródło: PAP, rmf24
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

4 thoughts on “Prawie 70 cywilów zginęło w atakach rosyjskiego lotnictwa”

 1. W atakach amerykańskiego lotnictwa cywile nie giną? Mają takie inteligentne bomby, że omijają cywilów?

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Tam nie ma cywilów,ta są tylko muzułmanie.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. Rasista…

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
 3. Jak już pokazujesz adminie zdjęcie to zastanów się jaki to samolot a nie pisz bzdur które każą ci pisać twoi mocodawcy,jakbyś nie wiedział że usrael też bombarduje Aleppo i właśnie zdemaskowałeś to zbrodnicze państwo a to jest F15. I jeszcze jedno nie nazywaj legalnych władz Syrii reżimem.Twój portal staje się stronniczy ale czego się spodziewać po sługach zza oceanu.Natomiast twoi mocodawcy nie mają żadnych skrupułów jeżeli chodzi o bombardowanie ludności cywilnej i szpitali co niejednokrotnie pokazali.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.