Prawo Archimedesa obala globalne ocieplenie

Niektórzy politycy negują istnieje zmian klimatycznych, posiłkując się dowodami, które w gruncie rzeczy zaprzeczają ich poglądom. Tak jest z prawem Archimedesa, które ponoć ma obalać mit o tym, że stopnienie morskiego lodu podniesie poziom oceanów.

globalne ocieplenie

Zmiany klimatyczne pozostają tematem tabu. Mówi się, że więcej jest takich, którzy uważają, że nie są one wynikiem działalności człowieka, aniżeli w ogóle ich nie ma.

Jednak jak się okazuje, nadal spora grupka ludzi przystaje przy opinii, że jest to jeden wielki szwindel, a klimat wcale się nie ociepla. Dowodem ich twierdzeń mają być słynne teorie legendarnych matematyków.

Problem w tym, że teorie te dowodzą coś zupełnie przeciwnego. Tak jest w przypadku prawa Archimedesa, którym niektórzy politycy tłumaczą, że roztopienie się całej pokrywy lodowej na Morzu Arktycznym, w żadnym razie nie podniesie poziomu światowych oceanów, a tym samym nie zagrozi milionom ludzi wielkim potopem.

A co mówi prawo Archimedesa? Stykamy się z nim na co dzień, na przykład gotując ziemniaki. Dlaczego wlewamy wodę tylko do połowy garnka, mimo, że wkładamy tam sporo ziemniaków?

Ponieważ im więcej zanurzamy w wodzie ziemniaków, tym większa działa siła wyporu, i tym więcej wody znajduje się w garnku, oczywiście jedynie pozornie. Wystarczy tylko nalać wody do połowy garnka, aby po włożeniu ziemniaków były one całkowicie pokryte wodą.

Można to porównać do gór lodowych pływających w wodach Morza Arktycznego. Jak wiemy, bryła lodowa w części znajduje się nad i pod wodą. Jeśli odetniemy część nadwodną, a część podwodna ulegnie roztopieniu, to poziom morza powinien obniżyć się z powodu mniejszej gęstości lodu.

Jeśli następnie dolejemy do morza wodę pozostałą po stopnieniu części nadwodnej, to poziom morza wróci do pierwotnego stanu. To potwierdzenie, że topnienie gór lodowych w Arktyce nie spowoduje podniesienia się poziomu mórz. Jest jednak jedno ale.

Pomysłowi politycy nie pomyśleli, że lodu morskiego jest dużo mniej niż lądolodów, a to właśnie ten lód jest w stanie podnieść poziom mórz do 2100 roku aż o ponad pół metra.

Jeśli zniknie cała pokrywa lodowa Grenlandii, to poziom mórz będzie wyższy od dzisiejszego aż o ponad 5 metrów, a jeśli jeszcze roztopi się wieczny lód Antarktydy, to podniesie się o kolejne około 65 metrów. Czy nie kłóci się to z prawem Archimedesa?

Nie, ponieważ teoria ta dotyczy wyłącznie lodu, który już w morzu się znajduje. Spoczywające na lądzie pokłady lodu, staczające się do morza lub uchodzące do niego w postaci płynnej wody, będą morze zasilać we wciąż to świeże dostawy wody i to właśnie ona stanowi dla nadbrzeżnych metropolii największe zagrożenie.

Lodowce pokrywają obecnie 15 milionów kilometrów kwadratowych powierzchni naszej planety i stanowią aż 3/4 całkowitych zasobów słodkiej wody. Okazuje się więc, że prawo Archimedesa obala tylko niewielki fragment teorii globalnego ocieplenia, a pozostałe potwierdza.

źródło: TwojaPogoda
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

8 thoughts on “Prawo Archimedesa obala globalne ocieplenie”

 1. Witajcie,dziwię się dlaczego nikt w Polsce nie mówi o faktycznej przyczynie tych anomalii.Mieszkam w Anglii tutaj w internecie huczy,że media nic nie chcą mówić o planecie Nibiru która od sierpnie tego roku niebezpiecznie zacznie się zbliżać do Ziemi i nie chodzi tutaj o jakieś uderzenie w naszą planetę ale o jej wpływ grawitacyjny na Ziemię.Należę do ludzi którzy jak nie zobaczą to nie uwierzą dlatego zrobiłem osobiście zdjęcia tej planety tutaj nie ma opcji przesłania zdjęć ale można zobaczyć na mojej stronie na Facebook-u-Piotr Juszczak.Według mnie w chwili obenej jej tarcza jest wielkości 1/3 tarczy naszego Księżyca.
  Jak już tutaj wiadomo Nibiru jest wielkości Neptuna czyli 10 razy większa od Ziemi,krąży wokół bliźniaczki naczego Słońca,a w układzie tym jest 5 planet w tym największa Helion-większa od Jowisza.Cały ten układ planet razem z bliźniaczką naszego Słońca zbliża się do niego tak jest od milionów lat.Media w Rosji już informują ludność o zbliżających się kataklizmach na Ziemi.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Ja bym napisał to tak ” Globalne ocieplenie obala prawo Archimedesa „

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. A co z woda ktora paruje???

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. „”oddziaływanie jednego „obiektu” na drugi, nie kończy się na poprzednim ani na następnym. Jest to kolejność porządkowa z reakcji „oddziaływań” zależnych „również nie porządkowych zależnych/niezależnych” , następstw, „procesów” które w danej chwili zajdą/zachodzą (pojęć względnych).

  (mężczyzna- witaj) porządkowe
  (kobieta- czego chcesz) porządkowe, niezależne

  (mężczyzna- witaj) porządkowe
  (kobieta- o witaj) porządkowe zależne

  Głupota to upór w przecenianiu swojej wiedzy i inteligencji.

  Albo – upór w swojej niewiedzy i braku chęci zrozumienia.

  Oddziaływanie − rodzaj działania, które występuje gdy dwa lub więcej obiektów ma na siebie jakiś wpływ.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Wersja współczesna: Na ciało zanurzone w płynie (cieczy, gazie lub plazmie) działa pionowa, skierowana ku górze siła wyporu. Wartość siły jest równa ciężarowi wypartego płynu. Siła ta jest wypadkową wszystkich sił parcia płynu na ciało.

  Stara wersja prawa: Ciało zanurzone w cieczy lub gazie traci pozornie na ciężarze tyle, ile waży ciecz lub gaz wyparty przez to ciało.

  Prawo powszechnego ciążenia

  Siła wyporu – siła działająca na ciało zanurzone w płynie czyli w cieczy lub gazie w obecności ciążenia. Jest skierowana pionowo do góry – przeciwnie do ciężaru. Wartość siły wyporu jest równa ciężarowi płynu wypartego przez to ciało.

  Siła rozpychająca

  Tarcie (pojęcie fizyczne, jeden z oporów ruchu) – całość zjawisk fizycznych towarzyszących przemieszczaniu się względem siebie dwóch ciał fizycznych (tarcie zewnętrzne) lub elementów tego samego ciała (tarcie wewnętrzne) i powodujących rozpraszanie energii podczas ruchu.

  Tarcie zewnętrzne występuje na granicy dwóch ciał stałych. Tarcie wewnętrzne występuje przy przepływie płynów, jak i deformacji ciał stałych.

  Siła występująca w zjawiskach tarcia nazywana jest siłą tarcia.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. wody są jeszcze spokojne. woda to nie tylko jedno prawo.

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...
   1. nie myślcie że woda nie ma ciężaru, objętości, Siła masowa (siła objętościowa) – w fizyce jest to siła działająca na całą masę (objętość) ciała, a nie na wybrany punkt bądź powierzchnię. Wartość siły masowej działającej na jednostkę objętości ciała jest proporcjonalna do jego gęstości. Przykładami sił masowych są siły grawitacji, elektryczne lub w układzie nieinercjalnym siły bezwładności. Występowanie sił masowych opisywane jest najczęściej przez pewne pole sił działające na ciało. Kiedy stoimy na powierzchni Ziemi pole grawitacyjne nie działa na jakiś wybrany punkt naszego ciała, lecz na każdą najmniejszą jego cząstkę. Sytuację taką można sobie wyobrazić umieszczając w każdym punkcie ciała „malutką siłkę” ciągnącą je w dół.

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...
    1. temperatura topnienia pod ciśnieniem 1 atm: 0 °C = 273,152519 K
     temperatura wrzenia pod ciśnieniem 1 atm: 99,97 °C = 373,12 K
     punkt potrójny: 0,01 °C = 273,16 K, 611,657 Pa
     gęstość w temperaturze 3,98 °C: 1 kg/l (gęstość maksymalna)[a]
     temperatura krytyczna: 647,096 K[14] (ok. 374 °C)
     ciśnienie krytyczne: 22,064 MPa[14]
     ciepło właściwe: 4187 J/(kg·K) = 1 kcal/(kg·K)
     ciepło parowania: 2257 kJ/kg
     ciepło topnienia: 333,7 kJ/kg
     masa cząsteczkowa: 18,01524 Da
     względna przenikalność elektryczna w stałym polu elektrycznym: 87,9 (0 °C), 78,4 (25 °C), 55,6 (100 °C)
     napięcie powierzchniowe: 72,4·10-3 N/m (18 °C)[15].
     barwa: lekko jasnoniebieska (w małych objętościach wydaje się bezbarwna)[16][17]
     zapach: bezwonna
     konduktywność, σ, lub rezystywność, ρ: dla dobrej jakości wody destylowanej lub demineralizowanej ρ > 18 MΩm
     odczyn: 7,0

     Jeszcze nikt nie zagłosował.
     Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.