Premier Słowacji: Otrzymałem wiarygodne informacje, że wybuchnie wojna

Premier Słowacji obawia się poważnego konfliktu wojennego w związku z sytuacją na Ukrainie. Tłumaczył, że otrzymał w tej sprawie wiarygodne informacje z Niemiec. Robert Fico podzielił się swoimi obawami podczas seminarium zorganizowanego przez słowackie wydanie dziennika „Hospodarske nowiny”.

Premier Robert Fico dzieląc się swoimi obawami powiedział, że istnieje 70-procentowe prawdopodobieństwo wybuchu konfliktu wojennego na dużą skalę. Nie obejmie on jedynie Ukrainy i Rosji. Na pytanie dlaczego straszy Słowaków odpowiedział, że „nie będzie okłamywać ludzi”.

Informację o zagrożeniu miał otrzymać ze strony niemieckiej. Dodał, że pochodzi ona z wiarygodnego źródła.

Słowacki premier zaskoczony jest zmianą poglądów niemieckiej kanclerz Angeli Merkel na konflikt rosyjsko-ukraiński. – Zawsze poszukiwała porozumienia, a teraz zajmuje kategoryczne stanowisko wobec Rosji – oświadczył Fico.

Premier mówił też, że o wpływy na Ukrainie walczą dwa mocarstwa: Rosja i Stany Zjednoczone. Europa w tym względzie zajmuje drugorzędną pozycję i dlatego ponosi koszty sankcji wobec Moskwy.

źródło: IAR

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

One thought on “Premier Słowacji: Otrzymałem wiarygodne informacje, że wybuchnie wojna”

  1. To jest nieuniknione, sami na to sobie zapracowaliśmy. Kwestią jest tylko kiedy to nastąpi, można to jedynie odciągnąć w czasie a poprzez ciągłe straszenia wojną i końcami świata ;] ludzie stracili czujność – i o to właśnie chodzi ;]

    Jeszcze nikt nie zagłosował.
    Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.