Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) na zlecenie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) przygotował długoterminową prognozę pogody, która dostała podpis „tajna” i została ukryta przed opinią publiczną. Co się próbuje przed nami ukryć?

susza Polska

Wczorajsze (25.08) opady deszczu, które przeszły nad całym krajem, tylko w bardzo niewielkim stopniu poprawiły sytuację na polach. Spadło przeważnie mniej niż 5 mm deszczu. W Lublinie, który jest jednym z najsuchszych miast w kraju, od początku roku spadło 309 mm deszczu, podczas gdy powinny 402 mm. Brakuje więc 100 mm deszczu.

Jednak biorąc pod uwagę zdolność gleby do pochłaniania wody i jej parowanie, niedobór opadów na Lubelszczyźnie i Mazowszu sięga nawet 250 mm. Tak duże ilości wody mogą nam zapewnić tylko bardzo mokre miesiące jesienne i zimowe.

susza Polska

Należy pamiętać, że miesięczna norma opadów spada od sierpnia aż do lutego, który jest zwykle najsuchszym miesiącem w roku. Jeśli więc sumy opadów miałyby się mieścić w normie wieloletniej, to każdego miesiąca spadałoby średnio 30-40 mm deszczu. W takim tempie niedostatek opadów zostałby zlikwidowany na wiosnę.

Jednak czy możemy liczyć na to, że żaden z kolejnych miesięcy nie będzie już bardzo suchy? Niestety, prognozy są nieubłagane. Janusz Piechociński, wicepremier i minister gospodarki, ujawnił, że otrzymał od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) prognozy, które przekazane zostały przez meteorologów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW).

Nie chciał jednak ich przytoczyć. Nie trudno jednak domyśleć się dlaczego. Stwierdził tylko, że nie ma nadziei na dobre siewy, a wkrótce problemy z wodą będą mieć nie tylko rolnicy, lecz również każdy z nas, bez względu na to, czy mieszkamy na wsi, czy też w dużej aglomeracji. Warszawa, która pobiera wodę spod dna Wisły, przy dalszym spadku poziomu rzeki, też może mieć problem z dostawami życiodajnego płynu.

susza Polska

Czy to oznacza, że z tajnych prognoz IMGW, które ukrywa się przez opinią publiczną, wynika, że susza nam nie odpuści? Tak. Potwierdzenie stanowią nasze prognozy, które wskazują na obfite opady dopiero późną jesienią, począwszy od listopada. Zima ma być bardzo mokra, wietrzna i nadzwyczaj ciepła.

To bardzo korzystne przewidywania, ponieważ tylko łagodna zima może poprawić sytuację na polach. Dlaczego? Ponieważ im częściej i im w większych ilościach będzie padać deszcz w okresie zimowym, tym więcej deszczówki „przezimuje” w glebie do startu wiosennej wegetacji.

susza Polska

Jeśli zima będzie mroźna i śnieżna, to skostniała gleba prawie w ogóle nie pochłonie wody, a przy wiosennych roztopach, prawie w całości spłynie z pól do rzek, więc susza będzie kontynuowana. Jest więc nadzieja, że przyszły rok nie przyniesie nam jeszcze poważniejszej klęski.

susza Polskaźródło: TwojaPogoda

17
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Nadzorca podwórkamatGrażynataka prawdaEmilio Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Nadzorca podwórka
Gość
Nadzorca podwórka

Prognoza na 2016: W lato susza brak wody, rzeki wysychają ( jak się zmienia naturalny bieg koryta rzecznego to wody brakuje !, i prądu) Zima ? jaka zima ? (klimat się ociepla, koniec świata) a właśnie że nie, jeśli ktoś dociekliwy to znajdzie że oś ziemi się przestawiła o 7 stopni a co za tym idzie i słoneczko jest na innej wysokości względem równika, przesunęły się miesiące zimowe i zima będzie coraz bardziej się spóźniać (styczeń luty początek zimy, ale za to jaki ostry) Z roku na rok lato będzie bardziej gorące a zima bardziej mroźna ale opóźniona Rada jest… Czytaj więcej »

Grażyna
Gość
Grażyna

ja wierzę tylko w najgorsze

Emilio
Gość
Emilio

Tajne bo bydlaki pojecia o pogodzie nie maja

henry
Gość
henry

Woda na miare zlota

Anonimowo
Gość
Anonimowo

chemtrails robi swoje

taka prawda
Gość
taka prawda

Zajęło mi niecałe 5 minut, żeby dowiedzieć się, że IMGW nie pierwszy i nie ostatni raz wycina taki numer, no ale lepiej siać panikę i straszyć motłoch. Już nawet nie będę komentował fragmentu o deszczach w listopadzie. Meteorologom rzadko kiedy sprawdza się pogoda na tydzień do przodu, a tu wyprzedzenie ponad dwa miesiące.

Polska
Gość
Polska

Chyba już nikt nie ma wątpliwości do czego służy CHEMTRAILS !
Tak jak dziś od rana widoczne na niebie…!!!

VIXEN
Gość
VIXEN

tylko kto ci w to uwierzy przyjacielu , ja to wiem ty to wiesz i jeszcze paru innych a reszta patrzy w niebo i zero reakcji , pokazuje filmy , zdjecia , namawiam na przeglad portali w temacie nwo , chemtrails i …
nic , no bo przeciez cos by w telewizji powiedzieli….( no comment )

taka prawda
Gość
taka prawda

Co za brednie.

Wojox
Gość
Wojox

Gościu takie brednie że jak ci braknie neta, prądu i gazu i wezwą cię na przymusowe szczepienie i poprowadza do długiego rowu na wieczny spoczynek to zrozumiesz jakim byłeś brednianym ignorantem.
I nastanie wielki ucisk jakiego nie było od stworzenia świata…
Popatrz na historie ludzkości, miodem i mlekiem nie była, ale ma być jeszcze gorzej. No ale ty masz swój bredniany świat..

taka prawda
Gość
taka prawda

W przeciwieństwie do Ciebie patrzę na historię ludzkości, no ale co ja tam wiem. Żyjcie sobie dalej w swoich chorych urojeniach chemoludki.

VIKO
Gość
VIKO

Spróbuj siadać na głowie. Masz predyspozycje.

VIXEN
Gość
VIXEN

No i widzisz Wojox , szkoda klawiatury na te mędy
-taka prawda- i inne kurwy to ten sam team co
-spotter- i reszta gnoi. Koledzy ignorowac , nie polemizowac , nie oceniac , taka moja rada
Pozdro Wojox

taka prawda
Gość
taka prawda

Beka z gimbusów^

tomek
Gość
tomek

do czego służy..? do sprzedawania kamyczków kwarców przeciw niby chemisral…

mat
Gość
mat

„Chyba już nikt nie ma wątpliwości do czego służy CHEMTRAILS ”

Chyba już nie ma wątpliwości, że matoły wierzące w te banialuki dla przedszkolaków wciaż istnieją .

luki
Gość
luki

czyżby wstęp do drastycznych podwyżek cen wody?????