Prognoza pogodowych zagrożeń IMGW. Uwaga na burze z gradem

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

Pogoda w najbliższych dniach może być niebezpieczna. W wielu rejonach prognozowane są burze z gradem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał orientacyjną prognozę zagrożeń.

W piątek Polska dostanie się pod wpływ niżu Axel znad Francji. Napłynie ciepłe i wilgotne powietrze z południowego wschodu. W całym kraju mogą wystąpić burze. Ostrzega przed nimi IMGW w prognozie zagrożeń.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej może wydać w piątek, sobotę i niedzielę alarmy przed burzami z gradem dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego i wielkopolskiego.

Prognoza zagrożeń na piątek (IMGW)

W tych regionach lokalnie prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 30 litrów na metr kwadratowy i porywami wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Miejscami może spaść grad.

Czym jest orientacyjna prognoza zagrożeń?

Według definicji IMGW prognoza zawiera orientacyjną informację o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych i nie określa dokładnego czasu wystąpienia zjawiska.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o