Prorok z 2008 roku ostrzega: „Cena złota eksploduje, a dolar zostanie unicestwiony” – wielki krach

Kryzys

Inwestor Peter Schiff przewiduje, że nadchodzi ogromny kryzys dla rynku akcji i amerykańskiej waluty.

Peter Schiff, jeden z nielicznych proroczych ekonomistów, który przewidział kryzys finansowy na świecie w 2008 roku, dziesięć lat później zobaczył wyłaniający się kolejny kryzys : taki, który pogrąży dolara i stanie się on  bezwartościowym papierkiem a cena złota eksploduje.

Nadejdzie ogromy kryzys, gorszy niż ten z 2008 roku

Inwestor utrzymuje, że nadchodzący kryzys będzie „znacznie gorszy” niż poprzedni i nie będzie miał związku z kredytami hipotecznymi itp, ale z wypłacalnością USA. Schiff mówi, że jeśli rząd Stanów Zjednoczonych zdecyduje się po prostu wydrukować więcej pieniędzy, aby spłacić swój dług, będzie nadal nadmuchiwać „bańkę”,która będzie miała katastrofalne skutki, gdy eksploduje.

„Wszyscy stracą, wszyscy, którzy bawią się na giełdzie, na rynku obligacji i na rynku nieruchomości, zostaną unicestwieni” – powiedział Schiff. „Dolar całkowicie zaniknie tak jak jego siła nabywcza „, dodał

Amerykański inwestor dodaje, że obecny system finansowy nie będzie w stanie sztucznie powstrzymywać cen metali szlachetnych.

„Nie mogą dalej tego robić, to się skończy”, powiedział. „Cena złota eksploduje, ponieważ ludzie uciekną do kruszcu jako światowej waluty”.

rt.com
Wspomóż nasz rozwój i Udostępnij:

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
tom Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tom
Gość
tom

Sprawdzona metoda na rozwiązanie kryzysu jest wojna.