polak

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ujawnił dzisiaj na swoim profilu na Facebooku kolejne fakty, które kompromitują prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka. Po tym jak w wywiadzie dla “Tygodnika Powszechnego” zagroził on księżom, którzy będą protestować przeciwko przyjęciu imigrantów jedną z najcięższych kar kościelnych czyli suspensą okazuje się, że jeden z najważniejszych polskich biskupów jest członkiem Komitetu Honorowego obchodów 500 lat Reformacji.

Już sam ten fakt bulwersuje i pokazuje, że abp Wojciech Polak niekoniecznie jest zainteresowany czystością wiary katolickiej i chce świętować wydarzenie, które rozpoczęło podział Kościoła i powstanie religii protestanckich. Ksiądz Isakowicz-Zaleski zwraca uwagę na iście doborowe towarzystwo w tym komitecie:

– Moim skromnym zdaniem, szeregowego duchownego, ks. Prymas Wojciech Polak nie powinien brać udziału w Komitecie Honorowym Obchodów 500-lecia Reformacji. Jest to bowiem świętowanie tragicznego rozłamu w Kościele. Tym bardziej, że członkami tego komitetu są m.in. skompromitowana polityczka (swego czasu charyzmatyczka) Hanna Gronkiewicz-Walz oraz “biskupka” Margot Käßmann, znana nie tylko z zaciekłej krytyki Watykanu, ale i z jazdy po pijaku i z rozwodu ze swym mężem – ocenił ks. Isakowicz-Zaleski.

Już sam fakt obecności prymasa Polski w takim gronie jest oburzający, a warto dodać, że Komitecie Honorowym zasiadają ponadto tacy ludzie jak były premier, a obecnie europoseł Platformy Obywatelskiej Jerzy Buzek, który atakował Polskę na forum Unii Europejskiej czy też ulubieniec “Gazety Wyborczej” pisarz Jerzy Pilch, który o Polakach delikatnie mówiąc wiele razy wyrażał się mało pochlebnie. Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski ponadto dodaje, że wielcy poprzednicy księdza arcybiskupa Polaka z pewnością nie świętowaliby reformacji:

Udział w tym Komitecie naraża więc na szwank powagę urzędu Prymasa Polski. Nie ma wątpliwości, że wielcy poprzednicy ks. Prymasa Wojciecha Polaka, kardynałowie August Hlond i Stefan Wyszyński w tej sprawie zajęliby jednoznaczne stanowisko.

Prymas Polski, ksiądz arcybiskup Wojciech Polak okazuje się po raz kolejny być duchownym, który mało chlubnie zapisze się w historii Prymasów Polski. Jeśli zestawić go z takimi postaciami jak wspomniani kardynałowie Hlond czy Wyszyński, to widać przepaść w poziomie zarówno wiary, jak i troski o dobro własnej Ojczyzny. Wątpliwym jest też, aby zaangażowanie księdza prymasa w świętowanie 500-lecia Reformacji przyciągnęło wiernych do Kościoła. Można wręcz przypuszczać, że będzie miało odwrotny efekt …

źródło: tefakty.pl

4
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
FanZonetakijatamStansekator Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
FanZone
Gość
FanZone

PAN Isakowicz Zaleski mocno dostał po tylku od komuna a teraz sam z komuna Pisowska obcuje…za ile srebrników

takijatam
Gość
takijatam

kościół a co kościół ma wspólnego z Bogiem ? za Jezusa nie było kościoła powstał ten biznes 300 lat później a tak poważniej możliwe że Jezus i wszystkie inne Bogi to wymysł tzw UFO żeby kontrolować ludzkość jest mnóstwo na to przesłanek co faktu nie zmienia ze jakiś bóg w sensie stwórca tego całego grajdołka istnieje 😉

Stan
Gość
Stan

Naszczescie ekumenizm to dialog religijny a nie polityczny. Zeby dochodzilo so jakiegokolwiek dialogu trzeba czasami bywac tu i tam. Co do ks. Isakowicza to milczenie jest cecha ludzi inteligentnych.

sekator
Gość
sekator

Ktoś kto nazywa się Polak, niesie za sobą, zapach łąk Synaju!. Czy taki ktoś, może być Polakiem?. Nigdy!…