Przebiegunowanie Ziemi coraz bliżej. Magnetosfera naszej planety cały czas słabnie

przebiegunowanie ziemi doprowadzi do ogromnych kataklizmów i katastrofAnalizowane dane przez naukowców pokazują, że słabnie pole magnetyczne Ziemi. Może to być znak rychłego przebiegunowania Ziemi. Konsekwencje zjawiska tego będą destrukcyjne dla naszej planety. Grożą nam gwałtowne zmiany klimatu, kataklizmy i katastrofy na ogromną skalę.

Pole magnetyczne Ziemi słabnie

Prognozy ekspertów nie są optymistyczne. Pole magnetyczne Ziemi cały czas się osłabia. W ciągu ostatnich 200 lat zmniejszyło się o ok. 15 procent. Wydawać się może, że jest to małe osłabienie lecz myślący w ten sposób są w błędzie. Zdaniem specjalistów, obserwowane zmiany mogą być zapowiedzią zjawiska, które ostatni raz miało miejsce 780 tysięcy lat temu. W najbliższych latach może dojść do odwrócenia się biegunów magnetycznych Ziemi – poinformował dziennik „Daily Mail”, opierający się na opinii środowisk badawczych.

Biedguny magnetyczne Ziemi już zmieniają swoje położenie

Biedguny magnetyczne Ziemi już zmieniają swoje położenie

Już dzisiaj bardzo dużo uczonych i mających dostęp do danych związanych z polem magnetycznym Ziemi ukazuje swe zaniepokojenie postępami słabnięcia magnetosfery. Warto przypomnieć, że magnetosfera okala całą planetę i jest czymś w rodzaju parasola ochronnego dla Ziemi, który ochrania nas przed destrukcyjnym wpływem wiatrów słonecznych i przed innymi czynnikami kosmicznymi.

Nasilą się wszelkiego rodzaju kataklizmy

Badacze jasno zgodnie twierdzą, że największe niebezpieczeństwo jest dopiero przed nami. Słabnące pole magnetyczne Ziemi powoduje duże zakłócenia w skomplikowanych procesach zachodzących na naszej planecie. Będzie dochodziło do gwałtownych i częstych trzęsień Ziemi, ogromnych burz, tornad i wszelkiego rodzaju kataklizmów o niewyobrażalnie dużej sile a Ziemi zostanie wystawiona na działanie wiatrów słonecznych. Gdy w końcu się to stanie, dojdzie do nieodwracalnych zmian klimatycznych, sieci energetyczne zostaną uszkodzone i zwiększy się zachorowalność na raka. Najczarniejszy scenariusz zakłada, że może dojść do całkowitej zagłady naszego gatunku.

ogromne kataklizmy nawiedzą Ziemię

„To poważna sprawa” – powiedział profesor Richard Holme z Uniwersytetu Liverpoolu. „Wyobraźcie sobie na chwilę, że źródło waszego zasilania elektrycznego przestaje nagle działać na kilka miesięcy. W dzisiejszych dniach bardzo mało rzeczy działa bez energii elektrycznej”.

ogromne kataklizmy dotkną Ziemię

Dopiero, gdy promieniowanie słoneczne będzie mogło bezproblemowo dotrzeć do zamieszkiwanej przez nas strefy, dowiemy się też, czym tak naprawdę jest globalnie ocieplenie. Najnowsze badania przeprowadzone przez Duńczyków pokazują, że już dziś większość zmian klimatycznych, związanych jest nie ze zwiększoną emisją CO2, jak postulują ekolodzy, ale ze zmianami, do jakich dochodzi w polu magnetycznym.

W najbardziej krytycznym momencie trzeba się spodziewać zwiększonego promieniowania kosmicznego, które będzie zabijało kilkaset tysięcy osób rocznie. Może być ono nawet pięciokrotnie większe od tego, które przenika przez dziurę ozonową. Liczba umierających na raka ulegnie wówczas podwojeniu.

Najbardziej katastroficzny wariant rozwoju wydarzeń zakłada, że przez duże osłabienie naszej magnetosfery warunki mogły by być u nast takie jak na Marsie i Ziemia była by niezdatna do życia.

ziemia będzie przypominać planetę Mars

Do przebiegunowania Ziemi na pewno dojdzie

Naukowcy nie potrafią powiedzieć kiedy dokładnie dojdzie do przebiegunowania Ziemi ale wszyscy zgodnie podkreślają, że to zjawisko jest nieuniknione i to tylko kwestia czasu kiedy do niego dojdzie.

Dodaj komentarz

avatar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o