Przechwycony bombowiec Rosji był uzbrojony w bombę atomową

Jeden z rosyjskich bombowców dalekiego zasięgu Tu-95, który został przechwycony w ostatnich dniach przez myśliwce Wielkiej Brytanii był uzbrojony w bombę z głowicą atomową podały brytyjskie media.

Brytyjskie myśliwce Typchon w środę zostały poderwane w celu przechwycenia dwóch rosyjskich samolotu, które miały wyłączone pokładowy transponder przez co nie można było nawiązać z nimi łączności radiowej. Samolot zauważono na radarach podczas gdy znajdował się nad kanałem La Manche.

Rosyjski bombowiec nad kanałem La Manche

Przelot bombowców doprowadził do zakłóceń w ruchu lotnictwa cywilnego. BBC podaje, że bombowce zbliżyły się do granicy strefy powietrznej Wielkiej Brytanii na odległość 40 kilometrów nie informując o planie przelotu i nie komunikowały się z kontrolą lotów.

Brytyjskie media, powołując się na źródła w ministerstwie obrony, podały informację, że jeden z bombowców transportował broń atomową. Dowiedziano się o tym z przechwyconych rozmów załogi jednego z Tu-95.

W 2014 roku NATO przeprowadziło ok. 100 akcji przechwytywania rosyjskich samolotów, to około trzy razy więcej niż w 2013 roku

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
anikifadiabenet Recent comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
benet
Gość
benet

Nie wiem co ot napisać ale pozostało się ot tym tylko modlić żeby nic się nie wydarzyło.