Przed chwilą Polskę nawiedziło trzęsienie Ziemi o magnitudzie 4,7 stopnia w skali Richtera

polska trzęsienie ziemiTrzęsienie ziemi, do którego doszło we wtorkowy wieczór pod Polkowicami, odczuwalne było w promieniu ponad 100 km. Jak informuje amerykańska służba geologiczna USGS, donosili o nim nawet mieszkańcy niemieckiego Chociebuża (Cottbus). Trzęsienie o magnitudzie  4,7 w skali Richtera.

Pod Polkowicami ziemia zatrzęsła się po godz. 22 we wtorek. Do trzęsienia doszło na głębokości kilku kilometrów. Miało wyjątkowo dużą, jak na polskie warunki, siłę 4,7 w skali Richtera. Dlatego wyraźnie odczuwalne było daleko od epicentrum.

W serwisie amerykańskiej służby United States Geological Survey (USGS) pojawiły się doniesienia o wstrząsach zarejestrowanych nawet bardzo daleko Polkowic. Naturalnie najmocniej poczuli je mieszkańcy okolicznych Lubina i Głogowa. Epicentrum znajdowało się w odległości 15 km od obu miast. O trzęsieniu donieśli także ludzie z Jeleniej Góry, oddalonej o 73 km, a nawet Wrocławia, który od epicentrum dzieli odległośc blisko 80 km.

Trzęsienia ziemi o tej sile są bardzo rzadkim zjawiskiem w Polsce. Najczęściej dochodzi na wskutek prac kopalnianych ale mają one 4 razy mniejszą siłę niż dzisiejsze trzęsienie Ziemi.

Najciekawsze jednak są doniesienia spoza naszego kraju. Amerykanie zostali bowiem poinformowani przez ludzi, którzy poczuli trzęsienie także w Chociebużu. Miasto to znajduje się w Niemczech około 30 km od polskiej granicy. Odległość dzieląca je od epicentrum trzęsienia pod Polkowicami wynosi już 125 km.

Poniższa grafika prezentuje miasta, z których USGS otrzymało informację o odczuwalnym trzęsieniu. Im kolor, którym oznaczono miejscowość, jest cieplejszy, tym mieszkańcy mocniej poczuli trzęsienie.

źródło: USSG, Tvn meteo

 

 

Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

6 thoughts on “Przed chwilą Polskę nawiedziło trzęsienie Ziemi o magnitudzie 4,7 stopnia w skali Richtera”

 1. Zobacz mozliwosci HAARP http://prawdaxlxpl.wordpress.com/tag/chemtrails/

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. http://www.sfora.pl/Wybuch-na-Sloncu-uderzyl-w-Polske-Zbombardowalo-nas-a53656/8#2661439
  czy to moze miec cos wspolnego z haarpem i tym trzesieniem ziemii w Polsce,nie wiem,ale wiadomym jest ,ze gdziekolwiek ktos odmowi czegos amerykanom,np juz nie chce jakies panstwo dolarow za swoj eksport,pojawia sie najpierw „zorza” ok dwa dni a pozniej trzesienie ziemii,tsunami czy wybuch wulkanu.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 3. No to mamy tą bombę atomową, pytanie teraz kogo pierwszego zbombardować.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 4. Wstrząsy nie mają siły, tylko magnitudę…
  Taki elementarny błąd powielany przez prawie każdego redaktora, któremu nie chce się sprawdzić podstawowych jednostek fizycznych…

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 5. Na parterze bujało mi fotelem teleskopowym więc jak najbardziej potwierdzam (Głogów – 23 kilometry od Polkowic) a żyrandol latał po całym suficie. Swoją drogą tąpnięcia nie są tu rzadkością więc człowiek się nie boi, ale wczorajsze było mocne.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 6. u nas na wsi to nawet traktory powywoloło tak trzynsło ziemią, krowy sie rozbiegly po pastwiskach nie było ani czego zbieroc jak sie gleba rozstapila i je w czeladz piekielna wessało 😛

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.