Przełom! ATOMOWA REWOLUCJA w Polsce, wszystko dzięki umowie z Chinami

Ministerstwo Energii podpisało z Chińską Republiką Ludową porozumienie dotyczące współpracy z zakresie pokojowego wykorzystania energii jądrowej.

Dokument podpisali wiceministrowie energii obu państw – Andrzej Piotrowski i Li Fanrong, doszło to tego w Pekinie. Już od 2016 roku rząd wskazuje na potrzebę budowy elektrowni atomowej na terenie naszego kraju. Plany zakładają jej powstanie w ciągu 10 lat. Miałaby mieć moc 1000 MW. Jednocześnie poinformowano, że w planach są też trzy bloki węglowe.

Dzięki porozumieniu rząd PiS liczy na budowę elektrowni atomowej także w Polsce. Ostatnim razem, gdy zabrano się takie przedsięwzięcie podjęte w latach 80-tych zakończyło się niepowodzeniem.

Chińskie koncerny zaangażowane są w budowę reaktorów w Pakistanie, a podpisały umowy na prace, m.in. w Argentynie i Wielkiej Brytanii. Na ich terenie natomiast stacji energii atomowej wykorzystywanej do zaspokajania potrzeb chińskiej gospodarki na prąd jest aż 36. Ich budowę rozpoczęto po 1990 roku. W dekadę postawiono ich zaledwie 3, resztę, czyli 33 reaktory po roku 2000.

źródło: me.gov.pl/wprost.pl
Jeszcze nikt nie zagłosował.
Proszę Czekać...

3 thoughts on “Przełom! ATOMOWA REWOLUCJA w Polsce, wszystko dzięki umowie z Chinami”

 1. W Polsce nawet autostrady nie potrafią dobrze zbudować a chcą się brać za elektrownię jądrową. Nazwa Polski za 10 lat- Strefa Zamknięta albo Czarnobyl 2.

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
 2. Lo matko bosko chinczyki w Polsce trza psy do lobory chowac bo zeźro!

  Jeszcze nikt nie zagłosował.
  Proszę Czekać...
  1. A w Austrii jest taki przysmak świąteczny „Kocina po Polsku”, ciekawe czy chowają sierściuchy do łobory jak Polaka zobaczą?

   Jeszcze nikt nie zagłosował.
   Proszę Czekać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.